Zapewniamy szybki START w przygodę z filmem - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Warszawska Szkoła Filmowa aktywuje i kształci kadrę pedagogiczną z całej Polski. W lutym odbył się zjazd, na którym podsumowano warsztaty z edukacji filmowej - START. Cykl zajęć to bezpłatny i intensywny kurs w zakresie kreacji i organizacji wszelkich form filmowych dla nauczycieli. Dzięki zajęciom z uznanymi twórcami polskiego kina, uczestnicy tego programu nabyli kompetencje do pobudzania twórczej działalności filmowej wśród młodzieży szkolnej.

- To bardzo ważne, aby talent młodzieży wyłapywać jak najszybciej, by proponować im różne formy wyrazu artystycznego – podsumowali Wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej, wśród nich reżyserzy Marek Brodzki i Jarosław Kupść. – Musimy przyznać, że zajęcia były przygotowane wspaniale. Teraz, gdy patrzymy na dowolny film, potrafimy analizować sceny, wymyślamy, co mogłoby zostać zrealizowane inaczej. Mamy kilka autorskich pomysłów na własny film – mówili uczestnicy. Co ważne, warsztaty dały możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia. Pod opieką ekipy filmowej Warszawskiej Szkoły Filmowej powstało pięć filmów, które w pełni zostały zrealizowane przez pedagogów. Wszyscy opanowali wiedzę z zakresu czerpania inspiracji, pisania scenariuszy, pracy z aktorem oraz podstaw montażu i postprodukcji.

Podczas ostatniego zjazdu wręczono pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki – klapsy filmowe. Jesteśmy pewni, że będą służyły podczas realizacji wideo w placówkach szkolnych i pomogą w wychowaniu kolejnego pokolenie polskich twórców. 

 

 

 

Feedback