Warszawska Szkoła Filmowa patronem Digital Dragons - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Warszawska Szkoła Filmowa została patronem Digital Dragons. Wydarzenie odbędzie się w danich 22 - 23 maja w Krakowskim Parku Technologicznym. Jest to jedna z największych i najważniejszych w Europie imprez branżowych.

Dwudniowa konferencja będzie okazją, żeby posłuchać między innymi Brendy Romero (projektantki gier ze studia Romero Interactive, odpowiedzialnej między innymi za takie tytuły jak Wizardry czy Jagged Alliance), Sama Lake’a (fińskiego pisarza pracującego dla Remedy Entertainment, autora scenariuszy do takich produkcji jak Max Payne, Alan Wake czy Quantum Break, przy którym pełnił funkcję dyrektora kreatywnego), Scotta Humphriesa z Amber Studio czy Adama Bormanna z Hangar 13. Problematyka wystąpień już na tym etapie jest zróżnicowana i dotyczy między innymi kwestii technicznych związanych z tworzeniem gier czy problemu wypalenia zawodowego w branży rozrywki elektronicznej. 

Tradycyjnie podczas imprezy zostaną wręczone statuetki Digital Dragons Awards.Nagroda przyznawana jest od 2012 roku i stanowi jedno z najbardziej prestiżowych polskich wyróżnień w branży rozrywki elektronicznej. Jednym z członków jury jest Krystian Smoszna z portalu gry-online.pl. W ubiegłym roku niekwestionowanym zwycięzcą gali Digital Dragons Awards była gra Wiedźmin 3: Dziki Gon, która zdobyła cztery statuetki.

Konferencja Digital Dragons to również Indie Showcase – event, podczas którego niezależni twórcy i startupy branży gier mogą zaprezentować swoje produkcje. Odbywający się w jego ramach konkurs o tytuł Best Indie Game może okazać się początkiem kariery w tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi przemysłu. Ilustracją podobnego sukcesu może być przykład gry 911 Operator, która zdobyła nagrodę główną w 2016 roku, czy też jednego z poprzednich zwycięzców, popularnej gry Timberman.

Poprzednia edycja zgromadziła ponad 1300 uczestników, reprezentujących 438 firm z ponad 30 różnych krajów. Wśród 87 gości specjalnych znaleźli się między innymi Chris Avellone (jeden z głównych projektantów gry Fallout 2), David Brevik (współzałożyciel Blizzard North), John Romero (współautor takich tytułów jak Wolfenstein 3DDoom czy Quake), Ed Fries (odpowiedzialny za stworzenie konsoli Xbox 360), czy Feargus Urquhart (założyciel Obsidian Entertainment i Black Isle Studios). 

Konferencji Digital Dragons towarzyszy organizowany wraz z firmą 11 bit studios (z którą współpracuje Warszawska Szkoła Filmowa) konkurs "Students Talent Show". Aby wziąć udział w konkursie, do 20 kwietnia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie oficjalnej stronie organizatora dodając screeny z gry oraz nagranie z gameplayu. Twórcy 15 najlepszych gier zostaną zaproszeni na tegoroczną edycję Digital Dragons, gdzie zostanie wybrany zwycięzca. Główną nagrodą w konkursie jest czek na 8.000 zł wymienny na 2-miesięczny, płatny staż w 11bit studios. 

W konkursie biorą udział nasi Studenci kierunku Kreacja Gier Wideo z grą "Escape the Tower with Hangover Dwarfs".  Trzymamy kciuki! 

Regulamin konkursu (kliknij!)

Program wydarzenia (kliknij!)

Feedback