W. Staroń, S.Idziak i J.Gajos - wręczono nagrody PSC - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

24 lutego w Warszawskiej Szkole Filmowej i Kinie Elektronik odbyła się 6. gala wręczenia Nagród Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC.

Nagrodę za Całokształt Twórczości otrzymał Sławomir Idziak za „liczne dzieła, którymi udowodnił, że dyscyplina i szlachetny gust w odważnym stosowaniu kolorów niosą więcej emocji niż ucieczka w monochromatyczną szarość”. Laureat otrzymał nagrodę z rąk Bogdana Dziworskiego. 
Tegoroczną Nagrodę Specjalną zdobył wybitny aktor Janusz Gajos uhonorowany „za talent aktorski, którego ekspresja promieniuje na widzów i filmowców od przeszło pół wieku, a rozpiętość uprawianych gatunków zdaje się nie mieć granic”. 
Najważniejsze wyróżnienie - Nagroda Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC za najlepsze zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego zeszłego roku trafiła do Wojciecha Staronia za zdjęcia do filmu „Świt” w reżyserii Laili Pakalniny. Wśród nominowanych byli również Jolanta Dylewska i Rafał Paradowski za zdjęcia do filmu „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik, Michał Englert za zdjęcia do filmu „Maria Skłodowska-Curie” w reżyserii Marii Noelle, Tomasz Naumiuk za film „Amok” w reżyserii Kasi Adamik, Piotr Sobociński jr  za zdjęcia do filmu „Cicha noc” w reżyserii Piotra Domalewskiego. 

Po części oficjalnej w Kinie Elektronik odbył się bankiet na patio Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Gratulujemy wyróżnionym i nominowanym, a naszym Przyjaciołom z PSC i wszystkim obecnym gościom dziękujemy za wspaniałą atmosferę! 


 

 

Feedback