Twórcy gier wideo polecają Warszawską Szkołę Filmową - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Warszawska Szkoła Filmowa w prestiżowym gronie Twórców gier wideo. Podczas targów PGA Game Arena w Poznaniu uczestniczyliśmy w wykładach branżowych oraz konferencji Game Industry Conference, a multimedialny box Warszawskiej Szkoły Filmowej i Liceum Kreacji Gier Wideo wkomponowany był w Strefę Niezależnych Twórców Gier. - Co roku ten sektor Targów jest coraz większy, a to oznacza, że polscy twórcy gier mają coraz więcej narzędzi i dobrych pomysłów. Gry naszych producentów wyróżniają się na światowym rynku - ocenił Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i legendarny twórca gier Maciej Miąsik. Uczestnicząc w debacie o polskim gamingu podreślił ogromnę rolę tych Twórców gier, którzy pracują w roli Wykładowców. - W Warszawskiej Szkole Filmowej nie ma nauczycieli z przypadku, są tu praktycy, a to bardzo rzadkie na innych uczelniach. Odradzam studiowanie pod okiem wykładowców bez doświadczenia - zaznaczył. 

Gościem specjalnym tegorocznych Targów dla praktyków gier wideo był też kompozytor, aranżer, sound designer Marcin Przybyłowicz. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i autor muzyki do kultowego już "Wiedźmina" został poproszony o poprowadzenie wykładu dla twórców muzyki i efektów dźwiękowych. - Gry wideo w naszym kraju są silną gałęzią rozrywki i sztuki, ale przez długi czas był to sektor lekceważony. Mówiło się, że to głupia zabawa dla dzieci, a dopiero teraz dostrzega się ogromny potencjał tej branży - mówił podczas spotkania. Przybyłowicz nie ma wątpliwości, że w roli Wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej ma realną szansę, aby pomagać początkującym Twórcom. - O talencie zawsze świadczy Wasz ostatni projekt. Nie można sobie pozwolić na brak profesjonalizmu, dlatego trzeba się uczyć od najlepszych - motywował.

Oprócz oferty dla Studentów, ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się pierwsze w Polsce Liceum Kreacji Gier Wideo. Niezależni producenci zgodnie przyznali, że popełniliby mniej błędów, gdyby taka oferta edukacyjna była dostępna kilka lat temu: - Takie Liceum jest spełnieniem marzeń. Pomoże jeszcze szybciej rozwinąć naszą branżę. 

Feedback