Tomasz Augustynek w WSF - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

    W poniedziałek, w ramach naszego partnerstwa ze Stowarzyszeniem Autorów Zdjęć Filmowych (PSC) odwiedził nas Tomasz Augustynek. Operator, Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, artysta, który pracował m.in. z „Watahą”, „Czerwonym Pająkiem” i „Prokuratorem”.

 

Cykl Master Class z najlepszymi polskimi operatorami został zorganizowany specjalnie dla Studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać tajniki pracy nad serialem klasy A, a wiele z zagadnień technicznych zostało omówionych na przykładach pochodzących z produkcji, nad którymi pracował Tomasz Augustynek. Ważną kwestię stanowiły różnice między pracą na planie filmu fabularnego, a planie produkcji telewizyjnej. Gość chętnie odpowiadał na pytania studentów, którzy licznie zgromadzili się na sali Kina Elektronik. 

 

 


 

    Wydarzenie odbyło się w ramach partnerstwa Warszawskiej Szkoły Filmowej i Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Master Class dla studentów i słuchaczy Uczelni odbywają się raz w miesiącu, a ich program został przygotowany przez dr hab. Andrzeja Ramlaua i specjalistów z PSC. Pierwsze zajęcia prowadził Tomasz Naumiuk, a na kolejne zapraszamy w styczniu! 

 

Feedback