„Techno” na Camerimage i WAMA Film Festival - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Wspaniałe wieści z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage! Krótkometrażowy film fabularny „Techno” Tadeusza Łysiaka ze zdjęciami Konrada Blocha, wyprodukowany przez Warszawską Szkołę Filmową zostanie zaprezentowany w Konkursie Etiud Studenckich wśród 18 filmów z całego świata. Autor zdjęć do najlepszej etiudy zostanie nagrodzony Złotą Kijanką - Studencką Nagrodą im. Laszlo Kovacsa. Pozostałe nagrody to Srebrna i Brązowa Kijanka. Dodatkowo Stowarzyszenie Filmowców Polskich nagrodzi zwycięzcę Konkursu Etiud Studenckich czekiem w wysokości 10 000 PLN.

26. MFF Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 10 – 17 listopada 2018 r.

Ryszard, sześćdziesięcioletni rolnik z małej wioski, żyje w odcięciu od świata, zajmując się głównie swoją cierpiącą na chorobę Alzheimera żoną. Pewnego dnia spotyka dziewczynę z wielkiego miasta, która przypadkiem wprowadza go w świat muzyki techno. Mężczyzna może dzięki temu, przynajmniej na krótką chwilę, zapomnieć o brzemieniu, które dźwiga na co dzień.

W październiku "Techno" będzie prezentowane m.in. na Polish Film Festival Los Angeles w USA oraz na Byron Bay Film Festival w Australii.

Film „Techno” w najbliższych dniach zostaje także pokazany w Olsztynie podczas WAMA Film Festival, gdzie powalczy o nagrody w Konkursie Filmów Krótkich. Wśród 15 filmów w tej sekcji znalazła się także inna produkcja z naszej szkoły – „Córka” Mary Tamkovich.

Trzymamy kciuki za naszych filmowców!

Warto podkreślić, że filmy z Warszawskiej Szkoły Filmowej wielokrotnie były prezentowane w prestiżowych sekcjach festiwalu Camerimage. W 2017 r. w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych prezentowany był film "Bajeczki na dobranoc" Marka Ułana-Szymańskiego. "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" w reżyserii Alka Pietrzaka zakwalifikowała się do międzynarodowego Konkursu Etiud w roku 2014, a w tym samym roku etiuda "Delegacja" w reżyserii Arkadiusza Bartosiaka trafiła do sekcji Panorama Etiud Studenckich. W 2012 r. w Konkursie Etiud Studenckich pokazywany był film "Ptaszek" Ewy Kochańskiej. 

 

 

Feedback