"Spowiedź" nominowana do nagrody Camerimage 2016 - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Produkcja Warszawskiej Szkoły Filmowej nominowana do nagrody w Konkursie Etiud Studenckich podczas 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE. Etiuda znalazła się wśród 28 najlepszych propozycji z całego świata, m.in z Londynu, Cambridge i Sydney. Autorem zdjęć do filmu jest Grzegorz Tatar.

 

Film w reżyserii Eliasza Waszczuka opowiada historię Ukrainki, która próbuje się dostać do szkoły aktorskiej w Polsce. Podczas egzaminu przypomina sobie traumatyczne momenty z wojny. - Autor zdjęć do najlepszej etiudy zostanie nagrodzony Złotą Kijanką - Studencką Nagrodą im. Laszlo Kovacsa. Pozostałe nagrody to Srebrna i Brązowa Kijanka. Dodatkowo Stowarzyszenie Filmowców Polskich nagrodzi zwycięzcę Konkursu Etiud Studenckich czekiem w wysokości 10 000 PLN - czytamy. 

Konkurs Etiud Studenckich powstał w 1997 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju młodych adeptów sztuki filmowej oraz konfrontacja dokonań studentów z różnych stron świata. Kilkadziesiąt szkół filmowych co roku zgłasza najlepsze etiudy do konkursu na Camerimage. Zwycięzców wyłania międzynarodowe Jury złożone z uznanych twórców z branży filmowej oraz innych przedstawicieli świata sztuki i kultury.

Gratulujemy!

Feedback