Silna reprezentacja na "Dwóch Brzegach" - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

„Córka” Mary Tamkovich, „Rodzina” Patrycji Widłak, „Techno” Tadeusza Łysiaka i wyjątkowa „Wiki” w reżyserii Veronici Andersson  zostały wybrane do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

„Pokazy filmów konkursowych cieszą się ogromnym zainteresowaniem widzów, są bowiem okazją do odkrywania nowych, uzdolnionych twórców oraz zaskakujących rozwiązań formalnych i estetycznych- czytamy na stronie Festiwalu –„Poprzez udział w konkursie filmów z różnych regionów świata otrzymujemy szeroką perspektywę tego, w jakim kierunku może zmierzać w przyszłości sztuka filmowa.”

W Jury tegorocznego Konkursu zasiądą: URSZULA ANTONIAK (reżyserka i scenarzystka, autorka prezentowanego w Cannes filmu „Code Blue” i nagrodzonego w Locarno dramatu „Nic osobistego”, jej najnowszy film „Pomiędzy słowami” nominowany do Złotej Muszli w San Sebastian będzie można zobaczyć na Dwóch Brzegach), PIOTR DOMALEWSKI (reżyser, scenarzysta, autor filmu „Cicha noc” nagrodzonego Grand Prix – Złotymi Lwami w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orły; film będzie miał pokaz na Dwóch Brzegach w sekcji „I Bóg stworzył aktora – Arkadiusz Jakubik”), GABRIELA MUSKAŁA (aktorka filmowa i teatralna, dramatopisarka, scenarzystka; film „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej, według scenariusza Gabrieli Muskały i z nią w roli głównej był w tym roku prezentowany w Cannes; aktorka została ponadto wyróżniona w ubiegłorocznym Konkursie Dwóch Brzegów za rolę w filmie „Czarnowidzka”, reż. Joanna Satanowska).


 


Wywiad z reżyserką Veronicą Andersson (kliknij!)


 


 

Rodzina, reż. Patrycja Widłak
Film opowiada o trudnej relacji pomiędzy dwojgiem ludzi z dwóch różnych półkul. On jest z Polski ona z Nigerii. Dzieli ich światopogląd. Łączy ich nowo narodzona córka.


Techno, reż. Tadeusz Łysiak
Ryszard, sześćdziesięcioletni rolnik mieszka w małej wsi, gdzie samotnie opiekuje się swą chorą na Alzheimera żoną. Przypadkowe spotkanie z dziewczyną z dużego miasta odkrywa przed nim świat muzyki techno, która choć na chwilę pozwala mu zapomnieć o krzyżu jaki dźwiga na swych barkach.


 

Więcej o sukcesach filmów Studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej (kliknij!)

Feedback