"Sierpień“ Tomasza Ślesickiego na 55. KFF - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

"Sierpień“ w reżyserii Tomasza Ślesickiego został wybrany  do "Nocy Etiud Studenckich"- pokazu filmów szkół filmowych podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Pokaz filmu odbędzie się 2 czerwca 2015 (wtorek), w krakowskim Kinie pod Baranami.

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych, takich jak retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 600 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność.

„Sierpień” w reżyserii Tomasza Ślesickiego  to trzynastominutowy film o pierwszej, nieśmiałej miłości i o tym, że czasami robimy przez nią głupie rzeczy. Dwójka dwunastolatków ze wsi zabiera sześcioletnie dziecko na pola. W trakcie ich wędrówki wydarzają się rzeczy, przez które już nic nigdy nie będzie takie samo. Można powiedzieć, że jest to film drogi, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje.

Występują: Paweł Górka, Edyta Bełza, Maciej Bożek, Mateusz Bożek, Karol Zakrzewski, Michał Krzywicki, Izabela Jarosińska, Józef Teofiluk.

Tomasz Ślesicki jest operatorem, a „Sierpień” to jego pierwszy samodzielnie wyreżyserowany film.

Na co dzień, razem z Dorotą Piskor tworzą duet PSYCHOKINO, w ramach którego kręcą fabularne teledyski.Feedback