Script Fiesta - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

   19 marca rozpocznie się najlepsza w Polsce impreza dla scenarzystów. Wykłady, warsztaty, spotkania autorskie, panele dyskusyjne, sesje pitchingowe, networking - wszystko za darmo od roku 2012 w Warszawskiej Szkole Filmowej.

   12 lutego o 16:00 zakończyliśmy przyjmowanie prac konkursowych w kategoriach „Film Krótkometrażowy (30 minut)” oraz „Koncepcja Serialu Telewizyjnego”. Liczne scenariusze trafiły w ręce jury i czekają na merytoryczną ocenę.
  
   Przypominamy, że wciąż można zgłaszać scenariusze SPOTU związanego z obchodami Powstania Warszawskiego.  Pragniemy zachęcić młodych ludzi do refleksji nad uniwersalnymi wartościami i nie tylko do udziału, ale również do współtworzenia obchodów ważnego dla naszej historii i tożsamości wydarzenia
– wyjaśnia ideę konkursu dr Maciej Ślesicki, Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej..

   Najlepszy scenariusz 45–sekundowego spotu, wybrany przez przedstawicieli Muzeum Powstania Warszawskiego i Warszawskiej Szkoły Filmowej zostanie wyprodukowany i wyemitowany w telewizjach, kinach i Internecie z okazji obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Twórca zwycięskiego scenariusza otrzyma nagrodę 3000 zł i będzie brał udział w realizacji filmu.

   Scenariusze wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres Warszawskiej Szkoły Filmowej do 12 marca (liczy się data stempla pocztowego). Prace powinny być napisane i sformatowane w programie scenariuszowym (np. Celtx) i być nie dłuższe niż 2 strony A4. Wynik konkursu zostanie ogłoszony ostatniego dnia festiwalu Script Fiesta – 24 marca w siedzibie Warszawskiej Szkoły Filmowej.

JURY KONKURSU:
Dr Maciej Ślesicki – Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej, reżyser, producent, scenarzysta
Jan Ołdakowski – Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego
Barbara Augustyniak-Papież – Kierownik Działu Promocji Muzeum Powstania Warszawskiego
Wojciech Saramonowicz – Scenarzysta, script coach, dziennikarz, operator

SZCZEGÓŁY KONKURSU:
Scenariusz spotu okolicznościowego z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego
Termin zgłoszeń: 07.02.2018 – 12.03.2018
Ogłoszenie wyników: 24.03.2018 r. (podczas festiwalu Script Fiesta 2018)
Długość spotu – 45 sekund z możliwością skrócenia do 30 sekund
Długość scenariusza – max. 2 strony A4
Scenariusz musi być sformatowany w specjalistycznym programie do tworzenia scenariuszy np. Celtx
Tematyka związana z Powstaniem Warszawskim

   Scenariusz (w 4 kopiach) wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć osobiście lub pocztą do siedziby Warszawskiej Szkoły Filmowej przy ul. Gen. Zajączka 7, 01 – 518 Warszawa z dopiskiem: “Konkurs – Powstanie Warszawskie” (liczy się data stempla pocztowego).

Kontakt w sprawie konkursu: ewaszczepanowska@szkolafilmowa.pl


O festiwalu SCRIPT FIESTA:

   Pierwsza Script Fiesta odbyła się w roku 2012. Organizatorem i gospodarzem wydarzenia jest Warszawska Szkoła Filmowa. Spotykamy się tu każdej wiosny na tydzień pełen wykładów, warsztatów, paneli dyskusyjnych, spotkań z twórcami, sesji pitchingowych oraz okazji do poznania ludzi, którzy dzielą pasję scenariopisarstwa. Chociaż festiwal został stworzony głównie z myślą właśnie o scenarzystach, każdego roku odwiedza go też coraz więcej producentów, reżyserów, aktorów i powieściopisarzy, którzy poszukują nowych talentów, partnerów do pisania lub po prostu chcą poznać innych scenarzystów.

   Koszt uczestnictwa w Script Fieście utrzymuje się na jednym poziomie od początku istnienia festiwalu – ZERO ZŁOTYCH. Ponadto, z myślą o tych, którzy nie mogą przyjechać do nas do Warszawy, większość wydarzeń festiwalowych transmitujemy na żywo w Internecie.

   Tych, którzy do nas przyjadą, zapewniamy: po Script Fieście wrócicie do domu zainspirowani, z ogromną dawką bardzo przydatnej wiedzy oraz ciekawą grupą nowych znajomych.

Feedback