Sceny z dramatu współczesnego - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Dzisiaj, 10 czerwca odbyły się egzaminy dla pierwszego roku z przedmiotu „Sceny z dramatu współczesnego”.  W komisji zasiedli: kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki, Bogusław Linda, Elżbieta Słoboda, Arkadiusz Detmer, Agata Piotrowska Mastalerz, oraz Wykładowca prowadzący Piotr Zelt. 

  

Przed salą nr. 19, już przed godziną 11.00 zgromadzili się studenci.

- To będzie bardzo trudny egzamin- mówiła Dominika ubrana w różowy szlafrok.- Trudny bo musimy wywołać w sobie skrajne emocje. Ze śmiechu i radości przechodzimy w najgorszą rozpacz. To naprawdę „mocny” sprawdzian. 

Egzamin trwał łącznie około 3 godziny. Pan Piotr Zelt podzielił grupę na pary i każdej parze przydzielił do odegrania scenę z jednego z wybranych dramatów współczesnych. Role dopasował do osobowości i temperamentu studentów.

Egzamin rozpoczął się sceną z „Gorzkich łez Petry von Kant” autorstwa R.W. Fassbindera. Jest to dramat powstały w 1971 r. opowiadający o homoseksualnym związku trzech kobiet . Rok później sztukę przeniósł na ekran sam Fassbinder, zachowując w filmie teatralną formę dramatu.

Scenę przygotowały Magdalena Tarnawska i Dominika Sakowicz.

  

Trzymamy za Was wszystkich kciuki i życzymy powodzenia!

Feedback