Ruszył konkurs w ramach Script Fiesta 2018 - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Rusza konkurs w ramach 7. edycji festiwalu scenariopisarstwa Script Fiesta 2018.

Script Fiesta jest jedynym w Polsce tego typu wydarzeniem artystyczno – edukacyjnym, łączącym w sobie festiwal, warsztaty, konferencję, konsultacje z ekspertami oraz konkursy na „koncepcję scenariusza serialu telewizyjnego” i „scenariusz etiudy do 30 minut”. Wysoką jakość merytoryczną festiwalu zapewniają starannie dobrani goście, scenarzyści i światowej sławy eksperci branży audiowizualnej. Wszystkie wydarzenia w ramach inicjatywy odbywają się specjalistycznych przestrzeniach Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik, są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych.

Nowym Dyrektorem Artystycznym Script Fiesty została Ania Bielak, filmoznawczyni, autorka wywiadów, konsultantka scenariuszowa. (Dowiedz się więcej o nowej Dyrektor Artystycznej kliknij!)

27 października ruszył nabór do konkursu scenariuszowego, którego finał odbędzie się podczas festiwalu w dniach 19 – 24 marca 2018 r. Nagrodą w kategorii „koncepcja scenariusza serialu telewizyjnego” jest 20 000 zł, a autor najlepszego „scenariusza etiudy do 30 minut” otrzyma 5000 zł.

Organizatorem festiwalu i konkursu jest Warszawska Szkoła Filmowa działająca przy Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy „Laterna Magica”. Partnerami tegorocznej edycji są m.in. Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Wydarzenie współfinansowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nabór zgłoszeń do konkursu w obu kategoriach - 27.10.2017 - 20.01.2018

Szczegóły konkursu i regulamin (kliknij!)

Strona na Facebooku (kliknij)

Feedback