Rusza wspólny cykl WSF i Placu Defilad! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Letni program Plac Defilad to niezwykła inicjatywa, która otwiera przestrzeń miejską na różnorodne formy sztuki i aktywności społecznej. Filmy naszych studentów staną się częścią zróżnicowanego programu kulturalnego, który warszawiacy będą mogli zobaczyć w samym centrum miasta na przestrzeni następnych trzech miesięcy.

W programie znalazły się najciekawsze etiudy z Warszawskiej Szkoły Filmowej, w tym tytuły które w tym roku powalczą o główną nagrodę w Konkursie Młodego Kina podczas 39. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni. Startujemy filmem "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" w reżyserii Alka Pietrzaka z Marianem Dziędzielem i Wojciechem Mecwaldowskim w rolach głównych. Seans rozpoczyna się o 22.30, po pokazie rejestracji spektaklu "BZIK TROPIKALNY" TR Warszawa.

Film został uznany za najlepszy Krótki Film Fabularny podczas 43. Lubuskiego Lata Filmowego i został zakwalifikowany do prestiżowego Konkursu Młodego Kina w nadchodzącej edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni. Seans zakończy spotkanie z reżyserem.

Kolejne wydarzenie na Placu Defilad, na które Was zapraszamy to pokaz filmu "Sierpień" w reżyserii Tomka Ślesickiego, który odbędzie się 22 lipca 2014. Więcej szczegółów na temat programu i kolejnych seansów znajdziecie tutaj: http://www.pldefilad.pl/.

Feedback