Rusza nowa Edycja Akademii Filmoteki Szkolnej! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Rozpoczęła się rekrutacja do nowej edycji Akademii Filmoteki Szkolnej, powszechnego programu edukacji filmowej Warszawskiej Szkoły Filmowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Do bieżącej edycji zapraszane są przede wszystkim szkoły pracujące z pakietem Filmoteki Szkolnej oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych interesujących się krytyką filmową.

W ramach dwudziestu warsztatów praktycznych organizowanych w siedzibie Warszawskiej Szkoły Filmowej, przy ul. gen. Zajączka 7, grupy uczniów wezmą udział w jednodniowych zajęciach operatorskich i montażowych, podczas których rozpiszą i zrealizują krótkie sceny filmowe inspirowane filmami z pakietu Filmoteki Szkolnej. Zajęcia odbywać się będą w weekendy w godzinach 10:00 – 18:00.

Ilość zajęć praktycznych jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dziesięć warsztatów z krytykami filmowymi, to nowość w programie Akademii Filmoteki Szkolnej.

Uczniowie spotkają się w Warszawskiej Szkoły Filmowej z młodymi, uznanymi filmoznawcami: Anną Bielak, Kają Klimek i zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu im. Krzysztofa Mętraka, Błażejem Hrapkowiczem. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie krótkiej recenzji filmowej. W trakcie całodziennego warsztatu krytycy omówią z uczniami podstawowe zasady pisania recenzji filmowych. Następnie uczestnicy nauczą się tworzyć wideo-recenzje: od ustawienia i oświetlenia kadru, po montaż. Warsztaty organizowane są wraz z kampanią Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Skrytykuj.pl.

Bieżąca edycja Akademii Filmoteki Szkolnej potrwa do końca czerwca 2015 r. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy przyjmuje Anna Szczoczarz, Warszawska Szkoła Filmowa:

 

annaszczoczarz@szkolafilmowa.pl (22) 839 00 50

 

Terminy warsztatów można pobrać tutaj.

Feedback