Przegląd najlepszych filmów studenckich - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Duże historie w krótkich formach 

PRZEGLĄD FILMÓW WARSZAWSKIEJ SZKOŁY FILMOWEJ 

opatrzone wstępem Magdaleny Felis, dziennikarki filmowej i rzecznika prasowego Uczelni. 

„Jak ze szkoły trafia się na wielki ekran – czyli o drodze studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej od egzaminu wstępnego do laurów festiwalowych”. 

 

MIEJSCE: Kino Elektronik

12 maja, godz. 13:00

Wstęp wolny

 

WIKI

Veronica Andersson

30 min

 

Wiki jest autystyczna, ale otoczona miłością babci, nie czuje się inna. Gwałtowna zmiana sytuacji zmusi ją, do szukania dla siebie nowego miejsca w społeczeństwie. Albo nieco poza nim.

 

TECHNO

Tadeusz Łysiak

23 min

 

Mąż opiekuje się żoną, zapadającą się w otchłań choroby Alzheimera. Pewnego dnia spotyka na skraju lasu tajemnicza brunetkę. A wraz z nią zupełnie inny wymiar ciszy i dźwięku.

 

7a+

Julia Ruszczyńska

2 min

 

Pola ma 10 lat i wielką pasję: wspinaczkę. Każdy dzień to ciężki trening, pot, czasem łzy, ale dla radości, jaką daje osiągnięcie celu, warto poświęcić całe swoje życie. Czy kolejny raz uda jej się wygrać z jej największym przeciwnikiem?

 

 

CÓRKA / DAUGHTER

Mara Tamkovich

30 min

 

W 16. urodziny swojej córki Kamili, jej ojciec znajduje jąw kałuży krwi. Tajemnica, która za tym stoi sprawia, że wchodzi w konflikt z lokalną społecznością, szkołą, a nawet wymiarem sprawiedliwości.

 

LESZY / WOODKIN

Mateusz Motyka

24 min

 

Syn i ojciec spędzają wspólny weekend w lesie. Pierwszy od dawna. W brutalnie męski sposób muszą poznać się na nowo. I zaakceptować, jeśli to możliwe. Tymczasem w lesie czai się katastrofa.

 

 

W SIECI / ON THE WEB

Katarzyna Babicz

26 min

 

30-letni Michał jest uzależniony od pornografii, przez co traci pracę i zostaje publicznie upokorzony. Ucieczki szuka w sieci, gdzie poznaje intrygującą kobietę, która okazuje się kimś znacznie więcej, niż cyberprostytutką.

 

 

NIELOT

Sara Szymańska

6 min

 

Dyrektor warszawskiego zoo opowiada o tym, czym jest wolność człowieka i trzymanego w niewoli zwierzęcia. I czego możemy nauczyć się od ptaków o szczęściu.

 

JADŁOWSTRĘT / INAPPETANCE

Katarzyna Babicz

6 min

 

Obsesyjne redukowanie wagi własnego ciała doprowadza młodą dziewczynę na granicę życia i śmierci, jawy i szaleństwa.

 

 

RODZINA / FAMILY

Patrycja Widłak

27 min

 

Polak i Afrykanka, próbują uporać się z opieką nad nowo narodzonym dzieckiem, a przede wszystkim z własnymi emocjami, które eskalują wokół depresji kobiety, różnic kulturowych, wzajemnego niezrozumienia i podejrzeń.

 

 

Feedback