Laboratorium Rzeczywistości Wirtualnej i Nowych Technik Filmowych - Projekty UE - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

 

Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA realizuje projekt pt. „Laboratorium Rzeczywistości Wirtualnej i Nowych Technik Filmowych. Innowacyjna oferta edukacji kulturalnej”. Przedmiotem projektu jest przebudowa, rozbudowa, remont i modernizacja budynku przy ul. Generała Józefa Zajączka 7, w zakresie przebudowy wnętrza istniejącego obiektu - zabudowy części zadaszonego patio poprzez stworzenie Laboratorium Rzeczywistości Wirtualnej i Nowych Technik Filmowych: budowę Sal Inkubator Avatarów oraz Fabryki Ruchu, remontu i modernizacji Sal na pierwszym piętrze, przebudowy sanitariatów na wszystkich kondygnacjach, wydzielenia p.poż. klatek schodowych wraz z montażem systemu oddymiania klatek schodowych i zadaszonego dziedzińca wewnętrznego (patio).

Obiekt zostanie kompleksowo wyposażony i tym samym dostosowany do realizacji unikatowych funkcji kulturowych i edukacyjnych dostępnych dla szerokich grup odbiorców.

Laboratorium Rzeczywistości Wirtualnej i Nowych Technik Filmowych to nowatorska, unikalna oferta skierowana do mieszkańców województwa mazowieckiego oraz uczniów i studentów. Wnioskodawca proponuje zupełnie nowe podejście do edukacji kulturowej i upowszechniania dziedzictwa, z użyciem najnowocześniejszej technologii, która redefiniuje dotychczasowe trendy w uczestnictwie w kulturze.

Laboratorium będzie nowym, stałym i innowacyjnym miejscem centrum wydarzeń kulturalnych w dzielnicy Żoliborz. Nie będzie to pojedyncze wydarzenie lecz kompleksowy, rozbudowany i interaktywny program dostosowujący się na bieżąco do współczesnych potrzeb rozwoju kultury. Znacząca przewaga Laboratorium to jej nowoczesna konstrukcja, która wyprzedza wszelkie obecne rozwiązania na polu dostępu do kultury i edukacji kulturalnej, ze względu na otwarty workflow, mobilność i brak ograniczeń technologicznych.

Całkowita wartość projekt – 4 807 484,95 PLN

Wysokość dofinansowania Funduszy Europejskich – 3 511 269,30 PLN

Feedback