Projekcje filmowe podczas Script Fiesty - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Podczas festiwalu Script Fiesta odbędą się wieczorne projekcje filmowe w Kinie Elektronik i poniedziałkowa w siedzibie Warszawskiej Szkoły Filmowej.

13 kwietnia, poniedziałek: (sala kinowa 1, parter, patio Warszawskiej Szkoły Filmowej)

16.30 - 18.30-  "Nasza Klątwa"( nominacja do tegorocznego Oscara )

Polska, 2013

Czas trwania: 27 minut

Gatunek: dokumentalny, krótkometrażowy

Reżyseria: Tomasz Śliwiński

Film "Nasza Klątwa" (2013), stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowo narodzonego dziecka – Klątwą Ondyny (CCHS).

oraz "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" - etiuda Warszawskiej Szkoły Filmowej

Polska, 2014

Czas trwania: 48 minut

Gatunek: dramat, krótkometrażowy

Reżyseria: Aleksander Pietrzak

Film opowiada o trudnych relacjach ojca z synem. Przez 18 lat nie utrzymywali ze sobą kontaktów. Teraz syn powraca. Cała rzecz dzieje się na wsi, gdzie niedawno zaginął mały chłopiec.

14 kwietnia, wtorek:

19.00 - 21.00: "Gottland

Czechy, Polska, Słowacja, 2014

2014, Czechy, Polska, Słowacja

Czas trwania: 100 minut

Gatunek: dokumentalny, historyczny animacja

Reżyseria: Klára Tasovská , Bohdan Bláhovec , Radovan Síbrt , Viera Cakanyova , Rozálie Kohoutová ,Petr Hátle , Lukáš Kokeš

Film na podstawie Przemysłowiec, który wprawił czeskie fabryki w ruch i gwiazda filmowa, która swą życiową rolę odegrała będąc kochanką Goebbelsa. Człowiek stawiający Stalina na piedestale i ten, który go z niego zrzucił. Pisarz, który nie kłamał tylko wtedy, kiedy tworzył fikcję. Chłopiec, który próbował podpalić kraj. Pięć epizodów, pięć wyjątkowych historii.

 

15 kwietnia, środa:

19.00 - 21.00 "Bogowie"

Polska, 2014

Czas trwania: 112 minut

Reżyseria: Łukasz Palkowski

Film Łukasza Palkowskiego ("Rezerwat", "Wojna żeńsko-męska") opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi. W głównej roli Tomasz Kot, a partnerują mu Szymon Piotr Warszawski oraz Piotr Głowacki.

16 kwietnia, czwartek:

19.00 - 21.00 "W ciemności"

Niemcy, Kanada, Polska, 2011

Czas trwania: 145 minut

Gatunek: dramat

Reżyseria: Agnieszka Holland

Jest to historia rozgrywająca się w czasie drugiej wojny światowej w Polsce. Jej bohaterem jest Leopold Socha, zatwardziały złodziej, który zmienia się z drobnego, dbającego o własne interesy.

opisy filmów: www.stopklatka.pl

Feedback