Polska scena twórców gier w jednym miejscu! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Pixel Night #2 w Warszawskiej Szkole Filmowej

 

Sektor gier wideo to wyjątkowa, dynamiczna i bardzo ciekawa branża, łącząca w sobie biznes, technologie i sztukę. Wydarzenie Pixel Night adresowane jest do osób działających w branży - twórców, dystrybutorów, dostawców technologii, inwestorów, mediów, a także samych graczy zainteresowanych tym, jak powstają ich ulubione gry. Warszawska Szkoła Filmowa została gospodarzem branżowego wydarzenia Pixel Night. To kolejna inicjatywa zorganizowana z myślą o studentach kierunku "Tworzenie Gier Wideo" oraz uczniach Liceum Kreacji Gier Wideo. 

 

Spotkanie odbędzie się 21 października w kinie Elektronik - dołącz do wydarzenia. 

 

W ramach Pixel Night zobaczymy film pt. "Wszystko z nami w porządku" w reżyserii Borysa Nieśpielaka. 

Po filmie odbędzie się spotkanie z autorami filmu i panel dyskusyjny o polskich grach wideo w 2017 roku. 

PANELIŚCI: Aleksy Uchański (Movie Games), Wojtek Mroczek (Klabater), Robert Purzycki (Walkabout), Kuba Stokalski (11bit studios)

MODERATOR: Marek Czerniak (Fundacja Indie Games Polska, magazyn PIXEL)

Dla Studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej i Uczniów Liceum Kreacji Gier Wideo wstęp wolny!

(na podstawie ważnej legitymacji studenckiej/szkolnej) 

 

Szczegóły wydarzenia: http://www.pixelnight.pl/


 

O filmie 

- Rafał i Bartek rzucają pracę w korporacji i postanawiają stworzyć swoją pierwszą grę wideo. Film pokazuje ostatnie miesiące pracy nad projektem, zmagania z wydaniem wersji na PlayStation, emocje bohaterów związane z premierą oraz próby przebicia się do świadomości gwiazd YT i prasy branżowej - czytamy w opisie filmu. Podczas wydarzenia omówione zostaną również premiery polskiego rynku gier komputerowych. - Rok 2017 obrodził w gry z polskich studiów. Tak się składa, że większość z nich to tytuły indie bądź tak zwane "indie AAA". Nie zabrakło niespodzianek ze strony doświadczonych firm, jak również zaskakujących debiutów - oceniają Organizatorzy.

 

 

 

Feedback