Pokaz spektakli dyplomowych - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Studenci kierunku Aktorstwo Nowych Mediów zapraszają na otwarty pokaz spektakli dyplomowych. 15 czerwca o godzinie 17.00 w Kinie Elektronik. 

17.00 - „Pułkownik Ptak”
Spektakl w reżyserii Krzysztofa Langa to współczesna tragikomedia podważająca nasze definicje szaleństwa i normalności. Akcja sztuki rozgrywa się w Bułgarii w czasie wojny bałkańskiej, w zapomnianym przez wszystkich szpitalu psychiatrycznym umieszczonym w dawnym klasztorze. W placówce brakuje wszystkiego: lekarstw, jedzenia, ubrań, opału. Sytuację pacjentów zmienia przypadkowy zrzut ONZ z pomocą humanitarną. Ku swojemu zdziwieniu w paczkach odnajdują oni nie tylko żywność, ale i mundury Sił Pokojowych. Ten fakt wszystko odmienia.
Sztuka została przetłumaczona na kilkanaście języków i była wystawiana w teatrach na całym świecie. Otrzymała pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie dramatopisarskim zorganizowanym przez British Council.

Komentarz reżysera, Krzysztofa Langa:

„Pułkownik Ptak”, sztuka napisana 15 lat temu przez bułgarskiego dramaturga Christo Bojczewa, jest wiwisekcją mechanizmu podporządkowywania interesu jednostki nadrzędnym celom zbiorowości. Przy zachowaniu realizmu psychologicznego w alegoryczny, a momentami poetycki sposób opowiada o naturze ludzi, których boleśnie doświadczyło życie, o cenie, którą trzeba zapłacić za bycie innym. Ten utwór zainteresował mnie, ponieważ dzisiaj brzmi on niezwykle aktualnie z powodu ostatnich przemian w Polsce i Europie. Mam nadzieję , że w wykonaniu studentów aktorstwa Warszawskiej Szkoły Filmowej „Pułkownik Ptak” zabrzmi jako ważny komentarz do naszej rzeczywistości.

Obsada:

PUŁKOWNIK FIETISOW  -  Michał Jarczyński

DOKTOR  -   Mateusz Dobies

CHACZO  -   Marcin Wypych

MATEJ -   Kamil Bukato

KIRO -   Kinga Rudaś

DAWUD -   Wojciech Węglarski

PEPA   -  Anastazja Pazura

KIEROWCA (epizod) – Krzysztof Salawa (student 2. roku)

Scenografia – Andrzej Kowalczyk, Anna Żak

Kostiumy – Ewa Krauze

Rekwizyty – Emil Kostecki

Oprawa dźwiękowa – Joanna Badełek, Michał Dominowski

Kierownictwo produkcji – Sławomir Dmowski

19.00 - "Sarny"

 

Spektakl w reżyserii Tomka Solicha został oparty na sztuce "Prostytutki" Eugeniusza Priwieziencewa oraz "Top Girls" Caryl Churchill.

Obsada:

ELI - Iga Górecka 

MIRA - Sara Maria Drobniak

LIDA RETRO - Marta Stuła

ALKA - Matylda Stanejko

GRAZIA - Róża Klekotko

SZALONA MAŁGORZATA - Greta Burzyńska

IZKA - Noemi Sopolińska
oraz gościnnie Ada Stalewska (studentka II roku)

Kostiumy i scenografia - Anna Korzeb

Światła - Mikołaj Jaroszewicz

Muzyka - Michał Biliński

Konsultacja choreograficzna - Karolina Kroczak

Kierownik produkcji - Sławomir Dmowski 

 

 

Feedback