Pokaz specjalny "Mocnej kawy..." - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

W poniedziałek 23 czerwca w warszawskim kinie Wisła odbył się pokaz specjalny filmu "Mocna kawa nie jest taka zła". Autorami produkcji są studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej: Alek Pietrzak (reżyseria i scenariusz) oraz Mateusz Pastewka (zdjęcia). Twórcy byli obecni podczas pokazu, a po seansie odpowiadali na pytania publiczności.

Akcja filmu "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" dzieje się latem na słonecznej, polskiej prowincji. Głównym bohaterem jest sześćdziesięcioletni Jacek (w tej roli Marian Dziędziel), który nie widział swojego syna przez 18 lat. Gdy Łukasz (Wojciech Mecwaldowski) niespodziewanie pojawia się z wizytą w domu ojca, odżywają stare emocje i urazy. Mimo upływu lat wciąż nie łatwo jest im się porozumieć. W sytuację dodatkowo wplątana jest żywiołowa Wanda (Dorota Pomykała), która od jakiegoś czasu żyje z Jackiem, oraz pewien chłopiec (Jakub Muranowicz). Film Alka Pietrzaka, będący adaptacją sztuki "Mending Fences" Norma Fostera, to głęboka i pogodna opowieść o dwóch mężczyznach, którzy są zbyt uparci, by się pogodzić i powiedzieć co czują.

Mimo, iż "Mocna kawa..." jest 50-minutową etiudą studencką może poszczycić się regularnymi pokazami w kinach. Producentem filmu jest Maciej Ślesicki, kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

Feedback