Piszesz scenariusze? Zgłoś się do konkursu "Script Fiesta 2017" - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Script Fiesta 2017 - Informacje

 

Najlepsza i największa w Polsce specjalistyczna impreza poświęcona sztuce scenariopisarskiej odbędzie się w dniach 3 – 8 kwietnia! Będzie to już 6. edycja organizowanego przez Warszawską Szkołę Filmową festiwalu Script Fiesta. 


Wydarzeniu towarzyszy:

- Konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego - nagroda główna to aż 20 000 złotych! (NABÓR ZAKOŃCZONY)

 

 

W tym roku dodaliśmy drugą kategorię.

- Konkurs na scenariusz etiudy (do 30 minut) - do wygrania 5 000 złotych! (ZGŁOSZENIA DO 3 MARCA)


 

UWAGA. Prace konkursowe przyjmowane są przez Pracowników Działu Kreatywnego Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zapraszamy od poniedziałku do piątku (w godzinach 10:00-16:00). Adres: 01-518 Warszawa, ul. Gen. Zajączka 7.


 

Festiwal dla scenarzystów Script Fiesta jest połączeniem szkoleń, paneli dyskusyjnych, spotkań i warsztatów. Jest to wyjątkowa impreza, która umożliwia twórcom zdobycie wiedzy na najwyższym poziomie, pozyskanie kontaktów branżowych oraz wymianę doświadczeń i różnorodnych koncepcji artystycznych. Odbędą się spotkania z wybitnymi specjalistami nie tylko z Polski, ale także z zagranicy, którzy reprezentują różne środowiska (scenarzyści, dramaturdzy, literaci, aktorzy, reżyserzy, twórcy gier, producenci filmowi, telewizyjni i twórcy niezależni). Wydarzeniu towarzyszy także Pitch Fiesta, podczas której autorzy mogą nawiązać kontakt z kilkudziesięcioma przedstawicielami stacji telewizyjnych oraz firmami producenckimi.


Udział w festiwalu i wydarzeniach towarzyszących jest całkowicie bezpłatny dla uczestników. Ponadto, z myślą o tych, którzy nie mogą przyjechać do Warszawy, większość wydarzeń festiwalowych transmitowana będzie na żywo w Internecie.

 

 

Konkurs na scenariusz serialu i etiudy filmowej 

 

Konkurs skierowany jest do wszystkich piszących, niezależnie od ich zawodowego dorobku. Konkurs na scenariusz serialu podzielony będzie na dwa etapy – kwalifikacyjny i finałowy. Pierwszy etap będzie całkowicie anonimowy i polega na przesłaniu koncepcji serialu. Projekty wybrane do drugiego etapu zostaną ogłoszone publicznie, a autorzy przystąpią do rozpisywania szczegółów swoich koncepcji oraz pisania scenariusza pilotowego odcinka własnego serialu. Drugi etap będzie już miał charakter jawny.

Konkurs na scenariusz etiudy do 30 minut będzie jednoetapowy. 


Tegorocznym patronem festiwalu i partnerem Pitch Fiesta jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Zachęcamy do zapoznania się z Formularzami zgłoszeniowymi i szczegółowym Regulaminem konkursów:

 

1. Chcesz napisać koncepcję serialu telewizyjnego?

Pobierz Formularz zgłoszeniowy.

Pobierz szablon

 

2. Chcesz napisać scenariusz etiudy filmowej (do 30 minut)?

Pobierz Formularz zgłoszeniowy.

Pobierz szablon

 

REGULAMIN konkursów organizowanych w ramach festiwalu Script Fiesta 2017 znajdziesz tu - Kliknij!

 

Goście poprzednich edycji festiwalu Script Fiesta

 

Zobacz obszerne relacje wideo z poprzednich edycji festiwalu Script Fiesta. Posłuchaj ciekawych wywiadów ze scenarzystami, śledź przebieg warsztatów dla twórców, zapoznaj się z godzinami inspirujących prelekcji. Materiały znajdziesz w specjalnej zakładce na oficjalnym profilu Warszawskiej Szkoły Filmowej. 

 


 

Zachęcamy do śledzenia oficjalnej strony internetowej festiwalu Script Fiesta 2017.

Aktualne informacje i ciekawostki związane z festiwalem Script Fiesta 2017 będą dostępne na profilu społecznościowym.

Feedback