"Piotruś i wilk" w kinie elektronik - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

 

W najbliższą sobotę, 23 maja o godzinie 11.00 odbędzie się ostatnia bezpłatna projekcja z cyklu „Klasyka Polskiego Kina Młodzieżowego”:

"Piotruś i Wilk" to ekranizacja baletu Sergiusza Prokofiewa. Jest to polsko-brytyjska koprodukcja, która w 2008 roku zdobyła Oscara w kategorii krótkometrażowy film animowany. Film, lalkowa animacja poklatkowa, został wyprodukowany przez legendarne Se-ma-for Studio i Breakthru Films, z dofinansowaniem PISF. Scenariusz napisały Marianela Maldonado i Suzie Templeton, autorami zdjęć są Hugh Gordon i Mikołaj Jaroszewicz, za efekty wizualne odpowiadał Kamil Polak i Artur Zicz, a za animację - Adam Wyrwas i Krzysztof Brzozowski.

Zdjęcia w wielkich dekoracjach zbudowanych w halach Łódzkiego Centrum Filmowego i w Se-ma-forze trwały ponad 8 miesięcy. Ekipa produkcyjna liczyła ponad sto dwadzieścia osób. Lalki, dekoracje, zdjęcia i cyfrową obróbkę obrazu wykonano w Polsce.

Akcja filmu rozgrywa się  w realiach współczesnej Rosji. To świat, którym rządzą brutalne zasady - tu silniejszy zjada słabszego. W tym świecie odnajduje się mały chłopiec, który z pomocą przyjaciół - Ptaszka i Kaczuszki, potrafi stawić czoła Wilkowi.

Film trwa 32 minuty.

 

Serdecznie zapraszamy!

Kino Elektronik

23 maja, sobota, godzina 11.00

Wstęp wolny!

 

Feedback