Obrazy historii: "Niewinne" w reżyserii Anne Fontaine - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na pokaz filmu "Niewinne" w reżyserii Anne FontaineJak zwykle w przypadku "Obrazów Historii" po projekcji zapraszamy do dyskusji na temat filmu, a także prawdziwej historii – skutkach wejścia do Polski armii Stalina i powszechnej po wojnie przemocy seksualnej. W rozmowie, którą poprowadzi Wojciech Saramonowicz, udział wezmą: dr hab. Katarzyna Taras, dr Ewa Czaczkowska, dr Piotr Gontarczyk. Wejściówki na pokaz i dyskusję są dostępne w kasach kina “Elektronik”. Kasy są czynne codziennie od godz. 16.00. Osoby posiadające wejściówki powinny przybyć do sali do godz. 18.50. Później wejściówki nie będą honorowane.


O filmie:

"Niewinne" w reż. Anne Fontaine to historia młodej lekarki francuskiego Czerwonego Krzyża, która tuż po wojnie pracuje na terenie Polski. W jednym z klasztorów odkrywa porażającą prawdę o „wyzwoleniu“ przyniesionym przez Armię Czerwoną w latach 1944-1945. Film oparto na prawdziwym dramacie sióstr zakonnych, które zgwałcili żołnierze Armii Czerwonej.

Feedback