nieNATURALnie w Ney Gallery&Prints - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Wystawa nieNATURALnie w Ney Gallery&Prints

 Wystawa czynna od 19.06.2015 r. – 07.07.2015 r.

Wernisaż wystawy: 19.06.2015 r. godzina 19.00

 nieNATURALnie to projekt audiowizualny dwójki artystów - artystki multimedialnej Beaty Małyski oraz twórcy muzyki Remigiusza Zawadzkiego.

Istotą przedsięwzięcia jest konfrontacja środowiska naturalnego z jego nienaturalnym odzwierciedleniem. Człowiek, w tym wypadku twórca, może przekształcić, czy nawet zniekształcić naturę, jednakże to ona zawsze będzie pełniła nadrzędną funkcję, ponieważ człowiek jest jej podporządkowany. Niezależnie od tego czy wytwór naśladuje, czy dekonstruuje oryginał, wymaga istnienia tego oryginału jako pierwowzoru.

Warstwę wizualną projektu stanowią fotografie sztucznej czarnej choinki ukazanej na tle natury. Na warstwę dźwiękową składają się odgłosy przyrody, w tym zwierząt, przekształcone za pomocą technik studyjnych w muzykę nawiązującą nie tylko do tradycji ambient, ale również do nowoczesnej elektroniki tanecznej. W efekcie dźwięki, które w rzeczywistym świecie koją, dzięki nowoczesnemu sound designowi zyskują zupełnie nowy wymiar, nadają się nie tylko do kontemplacji, ale mogą nawet zachęcić do tańca. Fotografie powstają od listopada 2013 roku. Wykonane zostały już m.in. na Błoniach Krakowskich, na Podlasiu, na Mazowszu oraz nad Morzem Bałtyckim.

Wystawa prezentowana będzie w czerwcu 2015 r. w Ney Gallery&Prints w Warszawie. Ekspozycja będzie się składać z wielkoformatowych fotografii, projekcji video oraz tła dźwiękowego. Ponadto zostanie wydany katalog z reprodukcjami prac oraz płytą CD z nagraniami audio. Opiekunem projektu jest prof. Wojciech Prażmowski, wybitny polski fotograf, wykładowca warszawskiej ASP i łódzkiej PWSFTViT, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

 Beata Małyska (ur. 1990 w Warszawie) artystka multimedialna, zajmuje się fotografią, sztuką video. Dyplom licencjacki obroniła w Pracowni Narracji Fotograficznej Prota Jarnuszkiewicza na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013), gdzie obecnie kontynuuje naukę na stopniu magisterskim. W latach 2012-2013 współpracowała z TR Warszawa. Obecnie pracuje dla stołecznego Teatru Studio. W 2013 oraz w 2014 roku odbyły się jej dwie indywidualne wystawy pt. “Mimikra” (Galeria Klatka, Warszawa; Creme de la Creme, Kraków). Uczestniczka wystaw zbiorowych w kraju oraz za granicą (m.in. “Images of the Academy”, Ryga; “Spojrzenia!”, w ramach 11. Fotofestiwalu, Galeria Nowa Przestrzeń AHEart, Łódź; “Światoobraz”, Pałac Branickich, Warszawa; “Akomodacja” Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Mińsk). Dwukrotna laureatka stypendium ufundowanego przez Fundusz Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Twórczości Autorów ZAiKS oraz stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jej prace były publikowane m.in. w materiałach prasowych 7. Berlin Biennale, na antenie TVP Kultura, w magazynie Art&Business, a także w materiałach promocyjnych TR Warszawa i Teatru Studio.

 Remigiusz Zawadzki (ur. 1983 w Warszawie) ukończył Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną im. G. Bacewicz w klasie skrzypiec, a następnie Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w klasie perkusji klasycznej oraz przez rok uczył się perkusji jazzowej u Kazimierza Jonkisza w ramach Fundacji Bednarska. Miał znaczący wkład jako instrumentalista, realizator, kompozytor i/lub producent w powstanie płyt następujących zespołów: Afro Kolektyw (płyty „Połącz Kropki” [Polskie Radio 2008], „Piosenki Po Polsku” [Universal Music Polska 2012], "46 Minut Sodomy" [Universal Music Polska 2014]) , DagaDana (płyta „Maleńka” [Offside Records 2008] nagrodzona Fryderykiem 2011 w kategorii folk/muzyka świata i płyta „Dlaczego Nie” [Agora S.A. 2011] nominowana do Fryderyka 2012), Emma Dax [Mystic Production 2011], płyta nominowana do Fryderyka 2012 w kategorii muzyka klubowa/elektroniczna), Newest Zealand [2010], Rita Pax [2013], Crab Invasion [2013] oraz brał udział w powstaniu wielu innych nagrań. Okazjonalnie współpracował lub współpracuje również z takimi artystami jak Zbigniew Wodecki, Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz, Jacek Perkowski (ex – T. Love) i wieloma innymi. Jest współautorem licznych remixów, wielokrotnie występował na scenach polskich i zagranicznych, oraz na antenie Polskiego Radia. Jest również autorem muzyki do animacji, tworzy muzykę ilustracyjną dla telewizji i do reklam.

 Gallery&Prints powstała w roku 2014 z inicjatywy Moniki Ney (wł. Zielińskiej), absolwentki ASP w Warszawie Wydziału Sztuki Mediów, Warszawskiej Szkoły Filmowej i Wyższego Studium Fotografii w Warszawie. Pierwszy wernisaż odbył się 20 stycznia 2014 roku, galeria zaprezentowała wówczas fotografie Tomasza Tomaszewskiego „Elmina" i „Sugar Town". Galeria prezentuje sztukę niekonwencjonalną i klasyczną, zajmuje się sprzedażą fotografii i malarstwa. Za pośrednictwem galerii zakupić można prace takich twórców jak: Ryszard Horowitz, Lidia Popiel, Wojciech Prażmowski, Tomasz Sikora, artystów malarzy: Robert World , Wacław Gibaszek, Jean-Jacques Piezanowski. Ney Gallery&Prints zajmuje się realizacją sesji fotograficznych na zamówienie, posiada własną pracownię fotograficznych wydruków wielkoformatowych, w której wydrukowane zostały m.in. fotografie Chrisa Niedenthala prezentowane w ramach wystawy "1973-1989. Wybrane Fotografie”. Galeria mieści się przy ulicy Spokojnej 5 w nowoczesnym, przestronnym wnętrzu.

 Patroni i Partnerzy wystawy: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Magazyn FineLife, Magazyn Zupełnie Inny Świat, ŚwiatObrazu.pl, Portal Rynek i Sztuka.pl, Portal Kulturalny enter the ROOM, Warszawska Szkoła Filmowa Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego, Example.pl, Melba Magazine, Zwykłe Życie, Związek Polskich Artystów Fotografików, Kruliq Wine&Art

 Fotografie prezentowane na wystawie zostały wydrukowane w pracowni fotograficznej Ney Gallery&Prints. Istnieje możliwość zakupu sygnowanych, limitowanych wydruków kolekcjonerskich.

fot.Beata Małyskafot.Beata Małyska

fot.Beata Małyska

 

Feedback