Nasz absolwent na Sony World Photography Awards - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

21 fotografów z Polski zostało wyróżnionych na Sony World Photography Awards 2018 - najbardziej różnorodnym światowym konkursie fotograficznym.

5 polskich fotografów znalazło się w gronie finalistów konkursu, kolejnych 16 na listach „top 50”. 

Jednym z finalistów konkursu otwartego został absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej - Marcin Szpak. Dostrzeżono go za "wybitne zdjęcie portretowe w scenerii starego kompleksu fabrycznego w Bydgoszczy".

Organizowany przez World Photography Organisation konkurs fotograficzny Sony World Photography Awards jest najbardziej różnorodną imprezą tego rodzaju na świecie. Na 11. edycję nadeszło przeszło 320 000 zgłoszeń, wśród których nie brakuje najwybitniejszych światowych fotografii, które powstały w ubiegłym roku. Prace nadesłane z ponad 200 krajów i terytoriów na 4 konkursy - profesjonalny, otwarty, młodzieżowy i studencki - cechują się niezwykłą różnorodnością gatunków, stylów i tematów.

Prace wyróżnionych i zakwalifikowanych do finału fotografów będzie można oglądać w dniach od 20 kwietnia do 6 maja na wystawie Sony World Photography Awards 2018 w Londynie. Zwycięzcy konkursu otwartego zostaną ogłoszeni 20 marca, a całego konkursu i poszczególnych kategorii profesjonalnych - 19 kwietnia 2018 r.

Wszystkie finałowe i wyróżnione zdjęcia są dostępne do pobrania i publikacji pod adresem www.worldphoto.org/press

Zdjęcia autorstwa Marcina Szpaka:

Feedback