Nasi Studenci z nagrodami w Gdyni! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to dla Warszawskiej Szkoły Filmowej nie tylko trzy nominacje w Konkursie Filmów Krótkometrażowych i nominacja dla naszego Absolwenta w Konkursie Głównym ale także dwie nagrody w konkursie Legalnej Kultury! Wielkie gratulacje dla Michała Radziejewskiego i Mateusza Leszka!

Wielki sukces studentów Reżyserii Podyplomowej Warszawskiej Szkoły Filmowej! Na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Michał Radziejewski swoim filmem „Niekulturalny świat” wygrał konkurs na spot Legalnej Kultury. Warto też dodać, że jego kolega z roku Mateusz Leszek w tym samym konkursie zajął zaszczytne trzecie miejsce za spot pt. „Druga szansa”.

Michał Radziejewski zwycięzcą 6. Edycji konkursu Legalnej Kultury

„Często doceniamy rzeczy, dopiero wtedy, kiedy je tracimy (…). Ważne jest, żeby wspierać te legalne źródła kultury, żeby do takiego stanu świata nie doprowadzić” – podkreślał odbierając nagrodę Michał Radziejewski, dziękując podczas ceremonii ekipie, z którą zrealizował swój spot.

„To film, który nie pozostawia widza obojętnym, ukazując przerażającą wizję współczesności wypranej z kultury, dostępu do źródeł natchnienia, emocji, czy wręcz podmiotowości. Słowem - dostępu do kultury jako dostępu do życia. Dzieło to w futurystycznej i dość ascetycznej (zwięzłej) formie nakreśla świat piekielny i pesymistyczny, którego z pewnością nie chcemy doświadczać na co dzień” – podkreśliło w swoim uzasadnieniu Jury. Decyzją Jurorów Michał Radziejewski za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał nagrodę w wysokości 5 000 zł. 

Miejsce Trzecie: „Druga szansa” Mateusza Leszka

„Opowiedziany z przymrużeniem oka i za sprawą konwencji filmu gatunkowego, film który stara się dotrzeć ze swym przesłaniem do jak najszerszego grona odbiorców. Film, który podkreśla jak ważne jest współcześnie mówić o rzeczach ważnych i kluczowych za sprawą różnych konwencji i nowoczesnego języka audiowizualnego. Przystępność nie jest wadą, a każdy z nas zasługuje na drugą szansę” – tak brzmiała z kolei opinia Jury o filmie Mateusza Leszka.

„Nadesłane filmy prezentowały bardzo wysoki poziom, a obrady Jury trwały do ostatniej chwili. Zdecydowaliśmy, że wszystkie prace biorące udział w konkursie będą emitowane, jako oficjalne spoty Legalnej Kultury w ramach programów edukacyjnych, podczas festiwali filmowych i innych wydarzeń kulturalnych oraz na stronach i w serwisach społecznościowych Legalnej Kultury” – możemy przeczytać na stronie Legalnej Kultury.

Gratulujemy naszym twórcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Feedback