Nasi Absolwenci w konkursie kina niezależnego - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Absolwenci Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej z szansą na nagrodę podczas 14. Tallgrass Film Festival, który odbywa się w stanie Kansas w USA. W trakcie jednego z najważniejszych światowych festiwali kina niezależnego do konkursu nominowany został film „Fajna Ferajna”. Reżyserem i współscenarzystą dokumentu jest Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej Tomasz Stankiewicz, a producentem nasza Absolwentka Zofia Pręgowska. 

Dokument opowiada o Powstaniu Warszawskim oczyma najmłodszych uczestników tych wydarzeń. Na ekranie pojawiają się świadkowie i uczestnicy Powstania: Basia, Halusia, Jureczek, „Hipek” i „Kazimierz”. Towarzyszą im współczesne dzieci. - Ta niecodzienna obsada pracuje pod okiem reżysera, który w "Fajną Ferajnę" włożył całe swoje serce. Udało mu się pokazać, jak wyobraźnia współczesnych dzieci, poruszona opowieściami Powstańców, przenosi ich do 1944 roku. Jaś, Staś, Stefan i Zosia doświadczają tych samych emocji, co ich rówieśnicy z Powstania Warszawskiego – czytamy. Festiwal rusza 12 października i potrwa do niedzieli.

Tallgrass Film Festival znajduje się na prestiżowej liście MovieMaker Magazine 25 Coolest Film Festivals in the World, i utrzymuje się na liście Top 50 Film Festivals Worth Entry Fee. Corocznie wydarzenia festiwalowe są recenzowane na łamach Indiewire. Festiwal przyciąga co roku 15000 widzów i jest odwiedzany przez ok. 200 gości z branży filmowej. 

Feedback