Nagroda Kina Niezależnego im. Machulskiego jest nasza! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Film dyplomowy Absolwentki Reżyserii Zofii Pręgowskiej z Warszawskiej Szkoły Filmowej zdobył Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. "Niewidzialne" zostało uznane za Najlepszy Film Dokumentalny. 

Film miał międzynarodową premierę na festiwalu IDFA w Amsterdamie i był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na International Documentary and Anthropology Festival w Parnu, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego. Produkcja Warszawskiej Szkoły Filmowej była też wymieniana wśród tytułów z dużą szansą na Oskara. - Bohaterką jest niewidoma poetka pani Krystyna. Akcja rozgrywa się w maluteńkim warszawskim mieszkanku, którego starsza pani, z racji swojego stanu zdrowia, nie jest w stanie już samodzielnie opuszczać. Zdana na innych, nieustannie komentuje otaczający ją świat pisząc poezję - czytamy.

Nominacje do Nagrody Kina Niezależnego im. Machulskiego przyznawane się przez cały rok na najważniejszych festiwalach kina niezależnego w Polsce. Laureatów nagród wyłania Offowa Akademia Filmowa, w której w tym roku zasiedli: Anna Wróblewska - wykładowca akademicki, publicystka, dziennikarka, menedżer kultury, Kuba Armata - dziennikarz filmowy, Rafał Listopad - montażysta filmowy, Michał Marczak - reżyser, scenarzysta i Wojciech Solarz - aktor. 

Gratulujemy!

Feedback