Master Class ze zdobywcą Czeskiego Lwa - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

   W niedzielę, 3 grudnia specjalnie na zaproszenie Warszawskiej Szkoły Filmowej żoliborskie Kino Elektronik odwiedził wyjątkowy gość. Niewygody podróży na trasie Berlin-Warszawa wynagrodziło mu ciepłe przyjęcie przez kameralne grono naszych studentów, ich przyjaciół i rodziny, którym opowiedział o pracy kompozytora, a także jego roli w procesie tworzenia filmu.

    Podczas spotkania słuchacze mieli okazję poznać wagę współpracy kompozytora z reżyserem, wpływ muzyki na charakter filmu i jej często niedocenianą rolę w procesie opowiadania historii. Antoni Komasa-Łazarkiewicz chętnie odpowiadał na pytania studentów i dzielił się z nimi wiedzą, która pomoże im stworzyć filmy z jakich będą i będziemy mogli być dumni.

   Antoni Komasa-Łazarkiewicz, członek Polskiej Akademii Filmowej, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Wszechstronne wykształcenie i niezwykła wrażliwość pozwalają mu na komponowanie muzyki do produkcji tak różnych jak „Miasto 44" Jana Komasy, „Amok” Kasi Adamik oraz „Tarapaty” Marty Karwowskiej. Wielokrotnie współpracował z Agnieszką Holland („W ciemności”, „Pokot”), co w 2014 roku przyniosło mu Czeskiego Lwa za muzykę do serialu „Gorejący Krzew”. Wielokrotnie nominowany do polskich i europejskich nagród filmowych oraz telewizyjnych.

    Wydarzenie odbyło się w ramach nowego cyklu wykładów i spotkań z wyjątkowymi gośćmi. Master Class dla studentów i słuchaczy Warszawskiej Szkoły Filmowej odbywają się regularnie, a ich program został przygotowany z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań wychowanków Uczelni. Szkołę odwiedził już Radzimir Dębski, a kolejni goście potwierdzili swój udział w programie.

Fot. Max Bugajak

 

Feedback