Master Class z Radzimirem Dębskim - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

29 listopada gościem Warszawskiej Szkoły Filmowej był znany i ceniony nie tylko w Polsce, ale również za granicą, kompozytor Radzimir Dębski. Poprowadził Master Class specjalnie dla studentów Kreacji Dźwięku, jednak udział w wydarzeniu był otwarty dla wszystkich chętnych studentów i słuchaczy Uczelni.

Wykład Radzimira Dębskiego odbył się w Kinie Elektronik. Kompozytor opowiedział o swoich inspiracjach, procesie komponowania muzyki, o znaczeniu muzyki w dziele filmowym. Odpowiadał także na pytania studentów, prezentował fragmenty filmów, które obrazowały wartościowe rady młodego twórcy. Opowiadał także o współpracy z Miłoszem „Miuoshem” Boryckim i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, z którymi zagrał słynny koncert w 2015 roku w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W trakcie koncertu zaprezentowano składankę utworów hip –hopowych, z której powstał potem album pt. „Historia Hip – Hopu”.

Radzimir Dębski, znany także jako „Jimek” jest  absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. Chopina i University Of California w Los Angeles. Kompozytor muzyki filmowej, rozrywkowej, producent, dyrygent. Jest twórcą m.in. utworów na orkiestrę, big band, instrumenty solowe. Jest także autorem muzyki do produkcji Telewizji Polskiej takich jak m.in. serial "Ranczo" i czołówki programu informacyjnego „Wiadomości” oraz filmów „Orkiestra niewidzialnych instrumentów” i „Apartament”.  Był również autorem i wykonawcą muzyki do filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Jednym z jego większych sukcesów była wygrana w konkursie na remiks piosenki, zorganizowanym przez amerykańską piosenkarkę soulową Beyoncé, która wybrała wersję Radzimira spośród trzech tysięcy propozycji nadesłanych z całego świata.

Wydarzenie odbyło się w ramach nowego cyklu wykładów i spotkań z wyjątkowymi gośćmi. Master Class’ y dla studentów i słuchaczy Warszawskiej Szkoły Filmowej będą odbywały się regularnie, a ich bogaty program i zapraszani goście zostały przygotowane z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań wychowanków Uczelni.

Przeczytaj więcej o nowatorskim programie kształcenia w Warszawskiej Szkole Filmowej!

Feedback