Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej to wydarzenie otwarte dla dzieci i młodzieży z terenu całej Polski. Jego celem jest m.in. opieka nad osobami szczególnie uzdolnionymi i dbałość o i ich rozwój. Każdy z dwóch etapów festiwalu jest otwarty dla widowni.

Festiwal obejmuje Konkurs Piosenki (soliści – wokaliści) w kategoriach wiekowych 8-10 lat, 11-14 lat i 15-18 lat. Do konkursu można zgłosić się indywidualnie lub poprzez szkoły i ośrodki pozaszkolne z całej Polski. 
Uczestnicy mają do wyboru 10 piosenek patriotycznych. Podczas pierwszego etapu festiwalu zaprezentują jedna z nich. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje możliwości w repertuarze piosenek z lat 80-tych.
Na liście piosenek patriotycznych znalazły się m.in. „Dziś idę walczyć mamo”, „Panie Generale”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”.

- Dobór piosenek jest zróżnicowany muzycznie pod kątem stylistycznym, po to, aby każdy z uczestników mógł znaleźć utwór typowy dla siebie i swojej wrażliwości – powiedział Krzysztof Biernacki, członek jury konkursowego, gość w audycji „Popołudnik z Polskim Radiem Dzieciom”. 
- Oprócz piosenek o tematyce patriotycznej usłyszymy także piosenki z lat 80-tych czyli czasów mniej odległych. Dzięki temu poznamy możliwości naszych uczestników w szerszym zakresie – dodała Anna Salamon - Kalinowska – członek jury, gość Polskiego Radia Dzieciom

W audycji "Popołudnik z Polskim Radiem Dzieciom” gościliśmy także dwoje dwunastoletnich uczestników festiwalu, którzy jak sami przyznają, dokonali już wyboru piosenek, które zaprezentują przed jury. – ja zaśpiewam "Już nie wróci twój chłopak dziewczyno”. Wybrałam ją ponieważ muzycznie mi się spodobała i jej tekst jest również piękny powiedziała Julia. – Ja wybrałem ostatecznie "Dziś idę walczyć mamo”, jest to piosenka o chłopcu, który powiedział mamie, że idzie walczyć. Wybrałem ją m.in. ze względu na temat – przyznał Sebastian, uczestnik festiwalu, gość Polskiego Radia Dzieciom.

Eliminacje konkursowe prowadzone są w dwóch etapach bez podziału na placówki szkolne i pozaszkolne:

Etap I - Eliminacje wstępne 23.06. (zgłoszenia przyjmowane są do 18.06). od godz. 10.00 pierwsza kategoria wiekowa.

Etap 2 - Eliminacje Finałowe 24.06. godz. 13:00 - Oficjalne ogłoszenie wyników, przyznanie nagród 24.06.2018r. godz. 14:00 - Gala Koncertu laureatów, przyznanie nagród.

Pełny skład jury: Anna Salamon- Kalinowska, Krzysztof Biernacki, Daria Druzgała.

Festiwal zakończy Koncert Galowy laureatów 24.06. o godz. 14.00. na który zaprasza burmistrz dzielnicy Żoliborz Pan Krzysztof Bugla.

Wstęp wolny!

Organizatorem festiwalu jest Mała Filmówka działająca przy Warszawskiej Szkole Filmowej.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, , Narodowego Centrum Kultury i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Patronem Medialnym Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Płytoteka” jest Polskie Radio Dzieciom.

 

Źródło: www.polskieradio.pl

 

Feedback