„Leszy” na Siedmiu Wzgórzach i w historycznej krainie Mołdawii - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

„Leszy” na Siedmiu Wzgórzach i w historycznej krainie Mołdawii

Ojciec, syn, las i nabita strzelba – historia próby pojednania, która staje się bolesną lekcją dorosłości dla wszystkich zaangażowanych, zdobywa kolejne festiwale! „Leszy” Mateusza Motyki zostanie pokazany na węgierskim Seven Hills Film Festival, który jest nie tylko festiwalem filmowym, ale również skuteczną platformą wymiany doświadczeń, osiągnięć i kontaktów dla filmowców z całego świata. Film zakwalifikował się również na Filmstrip International Film Festival, niezależny rumuński festiwal, który rozgrywa się w Jassy, kulturalnej stolicy Rumunii, centrum dawnej krainy mołdawskiej, które dziś jest symbolem rumuńskiej historii.


 

Leszy jest duchem lasu, obrońcą zwierząt i sędzią myśliwych. Karze tych, którzy złamali prawa natury. Po dziesięciu latach nieobecności Krzysiek postanawia odzyskać syna. W trakcie kilkudniowego polowania nie cofnie się przed niczym by osiągnąć cel. Przekracza granice relacji ojciec-syn. Budzi Leszego.

 

reżyseria
Mateusz Motyka 
scenariusz
Mateusz Motyka i Stanisław Wójcik,
zdjęcia
Stanisław Wójcik, 
montaż
Bartosz Brzozowski,
obsada
Tadeusz Ratuszniak, Łukasz Gawroński, Magdalena Kizinkiewicz, Dominika Sakowicz, Adrianna Stalewska,

 

Feedback