Laury dla „Karteczek”-brawo Andrzej Święch! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

5-minutowe „Karteczki” w reżyserii naszego studenta Andrzeja Święcha zdobyły nagrodę dla najlepszego krótkiego dramatu na Berlin Flash Film Festival, którego misją jest prezentowanie widowni filmów bardzo krótkich pod wdzięcznym hasłem „It’s never too short” („Nigdy nie jest za krótko”).  „Karteczki” to błyskotliwa miniatura o czekaniu, nadziei i nieobecności.
"Dwie siostrzyczki przygotowują się do pewnej uroczystości. Wraz z postępem przygotowań ich niepewność czy gość się pojawi wzrasta".
Film zdobył już nagrody na West Virginia Mountaineer Short Film Festival i Seoul Guro International Kids Film Festival.

Andrzej Święch jest zakochany w kinie od dawna. Tytuł magistra uzyskał na kierunku Filologii Angielskiej, pisząc pracę magisterską o filmach Woody'ego Allena.
Święch studiował montaż filmowy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Obecnie kontynuuje swoją pasję studiując reżyserię. Dorósł do miłości do filmów dokumentalnych, a jego debiutem filmowym jest "Dziadek", który znalazł się w programie wielu festiwali w Polsce i zagranicą. Święch jest dumny, że jego film jest ciepło odbierany i dobrze oceniany.
Dodatkowo, Święch jest zaangażowany w wiele innych, dokumentalnych, industrialnych filmów oraz wiedoklipów.

 

  

Feedback