Kolejny sukces naszego absolwenta - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Laureatem tegorocznej nagrody publiczności w kategorii Narrative Short festiwalu Heartland Film Festival jest Alek Pietrzak, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej za film „Ja i mój tata”. Gratulacje!

Film w reż. Alka Pietrzaka był już nagradzany m.in. na festiwalach Kameralne Lato w Radomiu, Solanin Film Festival, Lubuskie Lato Filmowe, czy Wama Film Festival, oraz prezentowany na wielu ważnych wydarzeniach filmowych w kraju i za granicą. 

O festiwalu:

Pomysłodawcą Heartland Film Festival był Jeff Sparks, którego ideą było wyróżnienie filmów mających pozytywny wpływ na widzów.
Wydarzenie jest największym i najdłuższym festiwalem filmowym w stanie Indiana w USA, którego pierwsza edycja odbyła się w 1992 roku. Zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne, których łączna pula to  ponad 3 miliony dolarów (przez 15 edycji), co stanowi największą nagrodę przyznawaną niezależnym filmowcom w Ameryce Północnej. 

O filmie:

"Emocjonalny realizm stanowi mocną stronę kolejnej bardzo dobrej fabularnej etiudy, mianowicie „Ja i mój tata” Aleksandra Pietrzaka. Jego najważniejszą zaletą okazała się jednak umiejętność zbalansowania tonów tragicznych z komediowymi. Film młodego twórcy przypomina hit polskich kin sprzed roku, „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej. W podobny sposób opowiada o rodzinie i z równą bezwzględnością potyka się z niezwykle trudnymi problemami, które potrafi skutecznie łagodzić rozbrajającym humorem. Tytułowi bohaterowie muszą się zamienić dotychczasowymi rolami – ojciec pod wpływem postępującej choroby Alzheimera zaczyna przypominać dziecko, natomiast syn musi stać się jego opiekunem. Największą wartością tej fabuły jest takie pożenienie tonów tragicznych z dowcipnymi, że obserwowane wydarzenia wydają się bliższe życia, nie osuwając się przy tym ani w przesadny dramat, ani niezręczną farsę."

Michał Piepiórka,
Czas Kultury

 

foto: Alek Pietrzak, Facebook

Feedback