Kolejny sukces „Inki” - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

 

Film „Inka” w reżyserii Moniki Majorek zakwalifikował się do programu konkursu Polskie Filmy Krótkometrażowe organizowanego w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T- Mobile Nowe Horyzonty, który odbędzie się w terminie 23 lipca - 2 sierpnia 2015 we Wrocławiu.

 Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny jest nasz absolwent, nagrodzony w Konkursie Młodego Kina na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, Tomek Ślesicki, a główną rolę zagrała studentka wydziału aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej Kamila Kobic. 

 Film opowiada o Ince, młodej dziewczynie, szykanowanej przez ludzi z wioski, w której mieszka. Bohaterka staje w konflikcie z miejscowym proboszczem, co sprawia, że zostaje wykluczona z wiejskiej społeczności. Inka musi samotnie zmierzyć się z decyzją, czy warto walczyć o swoje wartości za wszelką cenę.

O Festiwalu – Roman Gutek, Dyrektor

 Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty to festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina.

Zastanawiając się nad formułą festiwalu, szczególnie nad filmami konkursowymi, zadaliśmy sobie pytanie: czy w kinie XXI wieku (kształtowanym przez gusta masowej publiczności) jest miejsce dla reżyserów idących na przekór modom, dla indywidualistów operujących własnym stylem, językiem nie do podrobienia.

Tacy niepokorni artyści wciąż istnieją rozproszeni po różnych zakątkach świata, choć coraz trudniej realizować im swoje projekty. Ich filmy mają jednak swoich entuzjastów - i to dla nich jest ten festiwal.

Spośród setek filmów pokazywanych co roku na światowych festiwalach wybieramy - kierując się własnym gustem - te, które za sprawą swojej niezwykłej formy i siły ekspresji, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Wszędzie budzą skrajne reakcje i emocje, rodzą polemiki i dyskusje, wywołują zachwyty i protesty. Ale to właśnie takie filmy najczęściej wyznaczają najnowsze trendy w światowym kinie.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty jest festiwalem wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem.

 W konkursie Polskie Filmy Krótkometrażowe biorą udział polskie filmy dokumentalne, fabularne, eksperymentalne i animacje.

Przyznane zostaną trzy nagrody dla najlepszych filmów bez podziału na gatunki:

Pierwsza nagroda i 10 000 złotych

Druga nagroda i 7 000 złotych

Trzecia nagroda i 5 000 złotych

Nagrody przyznawane są reżyserom przez międzynarodowe jury.

 Więcej na temat Festiwalu i programu tegorocznej edycji przeczytacie na stronie:

www.nowehoryzonty.pl

Trzymajmy kciuki za "Inkę"! 

Feedback