Kino z Warszawskiej Szkoły Filmowej objeżdża świat! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Kino z Warszawskiej Szkoły Filmowej objeżdża świat! 

37°N 120°W
Kalifornia / USA

„Bilet do kina” Agnieszki Wanickiej wyjechał z The Best Shorts Competition w Kalifornii z nagrodą Award of Merit: Film Short. Opowiedziany pięknymi czarno-białymi kadrami film jest listem miłosnym do kina, traktowanego tu również jako doświadczenie dorastania do własnego losu.

 

45°30′N 73°33′W
Montreal / Kanada

„Jezioro” Catherine Kasimy Kandy, słowiańska opowieść o miłości, zdradzie i zemście, powalczy na  Yes! Let’s Make a Movie Film Festival w Montrealu o nagrodę Best Student.

 

52°19′57″N 15°17′37″E
Łagów / Polska

„Krajanki” Anny Drozdek i „Dziadek” Andrzeja Święcha zakwalifikowały się na najstarszy w Polsce festiwal filmowy czyli Lubuskie Lato Filmowe w łagowie, który oddycha obłędnymi jeziorami i potężną historia polskiego kina. Po raz 47!

 

59°56′N 30°16′E
Petersburg / Rosja

Postapokaliptyczny dramat „Wieczne cienie” Marka Leszczewskiego jedzie na Euro Fest European International Film Festival do Petersburga, ale zakwalifikował się również na Seven Hills International Film Festival na Węgrzech.

 

53°40′19″N 15°07′09″E
Nowogard / Polska

„Córka” Mary Tamkovich, krótki film o wielkim problemie przemocy wobec kobiet, trafił do oficjalnej selekcji 22. Festiwalu Lato z Muzami w Nowogardzie, gdzie filmowi towarzyszy malarstwo i muzyka.

 

Feedback