Kurs montażu - Kierunki - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa
TRYB NAUKI KADRA PROGRAM REKRUTACJA I OPŁATY

TRYB NAUKI

Nauka na Kursie Montażu odbywa się w systemie zaocznym i trwa 1 rok (2 semestry), obejmujące 16 weekendowych zjazdów. Absolwenci kursu otrzymają odpowiednie ZAŚWIADCZENIA, a ukończenie kursu z dobrymi wynikami ułatwi rozpoczęcie nauki na Wydziale Montażu WSF.

KADRA

Jarek Kupść i Piotr Gorszczyński, opiekunowie artystyczni, wykładowcy

Jarek Kupść : amerykański reżyser, scenarzysta i montażysta polskiego pochodzenia. Urodzony w Warszawie. Filmem fabularnym zajmuje się od 1984 roku. W 1987 roku zamieszkał w USA. Ukończył studia reżyserii i scenopisarstwa na uniwersytecie stanowym w San Francisco. Jego pełnometrażowy debiut, "Recoil" ("Odrzut"), zdobył główne nagrody na licznych festiwalach (min. Woodstock, Dahlonega oraz Wine Country). Za swój film "Kraina snu" ("Slumberland") otrzymał Nagrodę Specjalną na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodę Young Screenwriter na Young Film Festival 2006, oraz I nagrodę na 6. Międzynarodowym Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w Warszawie (ex quo). Jego ostatnim filmem jest dramat polityczny "The Reflecting Pool" ("Pryzmat zbrodni"), laureat nagrody Best Picture na festiwalu Moondance oraz Specjalnej Nagrody Jury na XX Festiwalu Polskich Filmów w Chicago. Jest również autorem książki "The History of Cinema For Beginners" ("Historia kina dla początkujących"), wydanej w USA, Indiach i Republice Czeskiej.

PROGRAM

Kurs Montażu jest ofertą dla osób, które chcą szybko poznać zasady pracy montażysty a jednocześnie nie potrzebują dyplomu wyższej uczelni. Zaczynamy od podstaw ucząc obsługi  programów do montażu, po czym przechodzimy  przez kolejne etapy wtajemniczenia: montaż reklamy, montaż teledysku, montaż dokumentalny, montaż serialu tv, montaż fabularny.  Szkoła zapewnia dostęp do sprzętu i programów montażowych.

Jest to oferta dla wszystkich, którzy chcą szybko nauczyć się zawodu, uzyskać państwowy certyfikat i znaleźć pracę (ze szczególnym ukierunkowaniem na stacje telewizyjne).

PROGRAM KURSU - ZAGADNIENIA

Historia montażu filmowego, przedstawienie wszystkich najważniejszych narzędzi montażowych, określenie roli montażu i zadań montażysty oraz podstawowe pojęcia w montażu (syntetyczny, linearny, równoległy, manipulacja czasem, przyspieszanie i zwalnianie). Radziecki montaż eksperymentalny, montaż sceny niemej (z materiału źródłowego), montaż sceny dialogowej i tanecznej (ruchowej).

Praca na oprogramowaniu Avid.
A także: budowa sceny otwierającej film, przedstawienie bohatera, montaż telewizyjny i gatunkowy: sitcom, telenowela, teatr telewizji, dramat godzinny/serial, montaż scen z telenoweli, montaż dokumentalny, kolor korekcja i współpraca ze studiem dźwiękowym. Analiza montażu w najważniejszych gatunkach filmowych oraz przygotowanie do procesu post-produkcji.

Praca zaliczeniowa.
Samodzielne zmontowanie sceny (do 3 minut) w określonym gatunku filmowym, na podstawie materiałów dostarczonych przez wykładowców.

REKRUTACJA I OPŁATY

REKRUTACJA

REJESTRACJA ONLINE

Termin składania dokumentów: do 10 sierpnia 2018 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Kandydaci przyjmowani są na podstawie złożenia kompletu wymaganych dokumentów do wyczerpania limitu miejsc. Zajęcia rozpoczynamy w październiku 2018 r. Harmonogram zjazdów zostanie podany w terminie do 15 września 2018 r.

Zgłoszenie uczestnictwa w kursie powinno zawierać:

1. Wypełnioną ankietę zgłoszeniową (pobierz ankietę doc, pobierz ankietę PDF)
2. Kopię legitymacji szkolnej, dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość.
3. Świadectwo ukończenia szkoły (średniej lub gimnazjum).
4.Potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej - 100 PLN (po przyjęciu dokumentów opłata kwalifikacyjna nie podlega zwrotowi).
Zgłoszenia należy dostarczyć do siedziby Warszawskiej Szkoły Filmowej (osobiście, listownie lub przy pomocy poczty elektronicznej).

Kandydaci którzy dostarczyli do szkoły komplet dokumentów otrzymują informację o przyjęciu na kurs lub o wpisie na listę rezerwową. Po przyjęciu na kurs należy, w okresie 7 dni, dopełnić pozostałych formalności:
1. Podpisać umowę o kształcenie.
2. Dokonać opłaty wpisowego.
Przekroczenie 7-dniowego terminu może skutkować utratą miejsca na kursie.

OPŁATY
Wpisowe: 1000 PLN
Czesne: 5800 PLN
Czesne płatne w ośmiu ratach po 725 PLN każda.

TERMINY PŁATNOŚCI CZESNEGO
RATA 1. - do 5-go października
RATA 2. - do 5-go listopada
RATA 3. - do 5-go grudnia
RATA 4. - do 5-go stycznia
RATA 5. - do 5-go lutego
RATA 6. - do 5-go marca
RATA 7. - do 5-go kwietnia
RATA 8. - do 5-go maja

Opłatę rekrutacyjną za kurs proszę przelewać na konto:

Linda & Ślesicki Production Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Gen Zajączka 7, 01-518 Warszawa

66 1240 1040 1111 0000 0136 5748 

Uprzejmie informujemy, że w trosce o Państwa wygodę w roku akademickim 2016/2017 wprowadziliśmy indywidualne rachunki bankowe, na które należy wpłacać zobowiązania wobec zawartych umów o kształcenie. Indywidualny numer konta do wpłat znajduje się w załączniku nr 1 do umowy o kształcenie, dostępnym do podpisu od 1 października w Dziekanacie. 

Feedback