dr Agata Piotrowska­ Mastalerz - Kadra - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Profil

Z wykształcenia aktorka i nauczyciel emisji głosu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (nagrodzona na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi) i podyplomowych studiów w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, kierunek: Emisja i Higiena Głosu. Techniki mowy i emisji głosu uczyła się między innymi u Olgi Szwajger, Walerego Galendiejewa i Swietłany Butskiej.

Początki kariery zawodowej to praca w Teatrze Jaracza w Łodzi, gdzie grała m.in. u Barbary Sass, Tomasza Zygadły, Bogdana Hussakowskiego, Piotra Cieślaka oraz Waldemara Zawodzińskiegoo. Za przedstawienie „Zbrodnia z premedytacją” według Gombrowicza zdobyła aktorską Nagrodę Główną na XXXVI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Kolejne lata w karierze teatralnej to praca w warszawskim Teatrze Studio i spotkanie z reżyserami Piotrem Cieplakiem oraz Zbigniewem Brzozą. Obecnie gra w Teatrze WARSAWY. Jest aktorką telewizją i filmową - występowała m.in. u Magdaleny Łazarkiewicz, Piotra Łazarkiewicza, Barbary Sass i Wojciecha Smarzowskiego, Rafała Wieczyńskiego.

Od 2007 roku pracuje jako nauczycielka techniki mowy i emisji głosu w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od 2012 prowadzi ćwiczenia z emisji głosu na Uniwersytecie Warszawskim. Współprowadzi zespół teatralny w 42 Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi na ul. Twardej w Warszawie (Nagroda Główna Ministra Edukacji i Nagroda Publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodych w Płocku, kilkakrotny laureat Warszawskiego Festiwalu Młodych). Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób występujących publicznie.

Kierunki

Aktorstwo

Studenci kierunku aktorskiego (Aktorstwo Nowych Mediów) przechodzą pełny cykl kształcenia oparty o materiał klasyczny, dramaty i komedie oraz współczesne scenariusze filmowe i telewizyjne. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Feedback