Barbara Pawłowska - Kadra - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Profil

Dziennikarka, reporterka, reżyserka, redaktorka zamawiająca i produkująca filmy dokumentalne. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od ponad 30 lat związana z Telewizją Polską. Współpracuje z Uniwersytetem SWPS w ramach modułu "Twórczy lider".

Filmowiec praktyk. Przeszła niemal wszystkie szczeble pracy filmowej począwszy od realizacji felietonów, etiud, impresji. Jest autorką ponad stu reportaży w większości do programu Ekspres Reporterów. Kierowała codziennym programem reporterskim Celownik. Jako pierwsza wprowadziła na polski rynek spoty społeczne, wyreżyserowała kilkanaście filmów dokumentalnych oraz 17-o odcinkową telenowelę dokumentalną Przedszkolandia, która była najlepiej oglądaną serią dokumentalną w historii telewizji polskiej (5 milionów widzów). Laureatka nagród filmowych, m.in. za film "Dasza" - główna nagroda jury w Kantonie i jedna z ważniejszych nagród na festiwalu "Człowiek w zagrożeniu", "8 deko do złota" - nagroda na festiwalu "Człowiek w zagrożeniu" , "Taka ładna, taka młoda" - wyróżnienie jury i Nagroda Publiczności na festiwalu NURT. Brała udział w wielu pitchingach projektów filmowych, między innymi w Izraelu i  Krakowie, jurorka festiwali filmowych, m.in. PRIX ITALIA, Człowiek w zagrożeniu.

Przez ostatnie dziesięć lat kierowała Redakcją Filmu Dokumentalnego programu 1 TVP . Zamówiła i nadzorowała produkcję kilkuset filmów dokumentalnych, w tym wielu najlepszych polskich produkcji nagradzanych na całym świecie, m.in. "A gdyby tak się stało" Marcela Łozińskiego, "Królik po berlińsku" Bartosza Konopki, „Co w bagażu” Kazimierza Karabasza, "Ojciec i syn" Marcela i Pawła Łozińskich, "Argentyńska lekcja" i "Bracia"  Wojciecha Staronia, , "Dotknięcia Anioła" Marka Pawłowskiego,  "Dwa Rembrandty w ogrodzie" Jerzego Śladkowskiego, "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham" Pawła Łozińskiego.

Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.

Pedagog z zamiłowania i wykształcenia.

Feedback