Jeszcze dalej, jeszcze wyżej! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

   Luty przyniósł kolejne nominacje i szanse na nagrody dla filmów naszych studentów. Niezmiernie cieszy nas fakt, że coraz częściej gościmy na ekranach Azji i obu Ameryk.

   Film dyplomowy Mary Tamkovich „Córka” (zdjęcia Krzysztof Trela) dostał się na The Florida Film Festival i będzie pokazywany w bloku filmów krótkometrażowych. Wygrana w festiwalu daje szansę na kwalifikację do Academy Award®.

   Krzysztof Trela - autor zdjęć do „Córki” otrzymał nagrodę w kategorii BEST CINEMATORGAPHY na Los Angeles Independent Film Festiwal za zdjęcia do filmu „Klechdy”. Horror otrzymał również główne nagrody w kategoriach: BEST HORROR SHORT oraz BEST ORIGINAL MUSIC SCORE.
To nie wszystkie sukcesy Krzysztofa. W tym miesiącu film przeszedł oficjalną selekcję kanadyjskiego festiwalu RedLine i otrzymał na nim nagrodę za zdjęcia. Gratulujemy!

   „Wyzwolenie” w reżyserii Veronicy Andersson dostało się na The Bechdel Film Festival w Houston. Festiwal mający na celu promocję działań artystycznych kobiet w światowym kinie rozpocznie się już 15 lutego.
   ,„Karteczki” (reżyseria Andrzej Święch, zdjęcia Marcin Kowalski) dostały się na GUKIFF - jeden z najszybciej rozwijających się festiwali filmowych w Korei Południowej. 6 edycja „The Seoul Guro International Kids Film Festival” rozpocznie się już 10 maja.

   Z radością informujemy, że „Zamiast” (reż. Bartosz Brzeziński) pokazywane będzie w Bloku Polskich Filmów Krótkometrażowych na LGBT Film Festival Polska. To już trzeci film naszych studentów, który w tym roku dostał się do konkursu (pozostałymi są:  Ofiarowanie” Konrada Blocha (zdjęcia i reżyseria) oraz dokument Lulu Zubczyńskiej „Skazani na Glam”). LGBT Film Festival to jedno z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Odbywa się co roku i jest największym świętem kina LGBT w kraju.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą sukcesów naszych studentów.

Feedback