Jesteśmy w Europie i Ameryce, kameralnie i z rozmachem - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Warszawska Szkoła Filmowa – w Europie i Ameryce, kameralnie i z rozmachem

Postapokaliptyczne „Wieczne cienie” Marka Leszczewskiego znalazły się w prestiżowym gronie finalistów „Euro Fest” European International Film Festival. Film z Warszawskiej Szkoły Filmowej został wybrany do tego wąskiego grona spośród 600 zgłoszeń z całego świata. 

„Leszy” Mateusza Motyki trafił do oficjalnej selekcji festiwalu SHOTS: International Independent Short Film Festival – jednego ze stu najlepszych festiwali krótkich filmów według Filmfreeway 2017. „Leszy” został wybrany z 1500 zgłoszeń, a w oficjalnym uzasadnieniu Tomo Novosela, dyrektora festiwalu, napisał: „You and your film rock!”.

 „Maja” Laury Mielczarek zostanie pokazana na ADF’s Movies By Movers Film Festival w Durham w Karolinie Północnej. To szczególne filmowe wydarzenie jest częścią American Dance Festival nazwanego przez New York Post najlepszym festiwalem tańca na świecie. Filmy, które znalazły się w oficjalnej selekcji, pokazują nowe spojrzenie na ruch w kadrze i znaczenie choreografii w filmowym obrazie.

 A w konkursie głównym 11. festiwalu Kameralne Lato znalazło się „Techno” Tadeusza Łysiaka. Nasz student zmierzy się z filmami m.in. Macieja Buchwalda, Piotra Domalewskiego czy triumfującej na Krakowskim Festiwalu Filmowym Marty Prus. 

 

 

 

Feedback