“Inka” na festiwalu w Cannes! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

„Short Film Corner” organizowany jest od 2004 roku w ramach festiwalu w Cannes. Jest wydarzeniem, które umożliwia twórcom filmów krótkometrażowych zaprezentowanie swoich produkcji międzynarodowej publiczności. Daje także możliwość poznania wielu ciekawych ludzi z branży i nawiązania wartościowych znajomości. W zeszłorocznej edycji wzięło udział 98 krajów i 2658 uczestników.

Etiuda “Inka” w reżyserii naszej studentki Moniki Majorek będzie po raz pierwszy wyświetlana szerokiej publiczności właśnie w Cannes, podczas festiwalu.

Za zdjęcia odpowiedzialny jest nasz absolwent, nagrodzony w Konkursie Młodego Kina na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, Tomek Ślesicki, a główną rolę zagrała studentka wydziału aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej Kamila Kobic.
Film opowiada o Ince, młodej dziewczynie, szykanowanej przez ludzi z wioski, w której mieszka. Bohaterka staje w konflikcie z miejscowym proboszczem, co sprawia, że zostaje wykluczona z wiejskiej społeczności. Inka musi samotnie zmierzyć się z decyzją, czy warto walczyć o swoje wartości za wszelką cenę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym studentom na kolejnych festiwalach!

Feedback