"Inka" i "Sierpień" w Palm Springs! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Film „Inka” w reżyserii Moniki Majorek i "Sierpień" Tomasza Ślesickiego zakwalifikowały się do programu 21 edycji międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych w Palm Springs. 

Palm Springs International ShortFest rozpocznie się 16 czerwca. Zwycięskie filmy festiwalu automatycznie zostają uwzględnione w walce o Oscara.

„Inka” to historia o młodej dziewczynie, szykanowanej przez ludzi z wioski, w której mieszka. Bohaterka staje w konflikcie z miejscowym proboszczem, co sprawia, że zostaje wykluczona z wiejskiej społeczności. Inka musi samotnie zmierzyć się z decyzją, czy warto walczyć o swoje wartości za wszelką cenę. Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny jest nasz absolwent, nagrodzony w Konkursie Młodego Kina na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, Tomek Ślesicki, a główną rolę zagrała studentka wydziału aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej Kamila Kobic. 

  

 

 „Sierpień” w reżyserii Tomasza Ślesickiego  to trzynastominutowy film o pierwszej, nieśmiałej miłości i o tym, że czasami robimy przez nią głupie rzeczy. Dwójka dwunastolatków ze wsi zabiera sześcioletnie dziecko na pola. W trakcie ich wędrówki wydarzają się rzeczy, przez które już nic nigdy nie będzie takie samo. Można powiedzieć, że jest to film drogi, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki! 

Feedback