Gra naszych studentów wygrywa kolejny Game Jam! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Studenci kierunku Tworzenia Gier zwyciężyli na kolejnym Game Jamie! W Teatrze Polskim w Poznaniu walczyli przez 48 godzin tworząc zwycięską grę In Memoriam. Po 48 godzinach pracy, z przerwami na śpiewanie, prysznic i pizzę zostaliśmy docenieni. - mówiła Maria Ruddick z ekipy Warszawskiej Szkoły Filmowej. 

W dniach 18 - 20 października, tuż przed rozpoczęciem w Poznaniu największych targów gier wideo w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli Poznań Game Arena oraz największej w Polsce konferencji branży twórców gier wideo Game Industry Conference, odbył się Game Jam w Teatrze Polskim w Poznaniu. Tematem były "Dziady część II" Adama Mickiewicza, a Organizatorem Fundacja Indie Games Polska.  

Kliknij, aby pobrać grę!

- Do tematu podeszliśmy z powagą - mówiła Ruddick -  I dzięki temu wygraliśmy. Nasza gra jest mocno "teatralna". Cały tekst narracji voice over napisany przez Mateusza Bacha był ośmiozgłoskowcem, tak samo jak utwór Mickiewicza. Mateusz robił też modele 3 D, tekstury i podkładał głos. Filip Ślesicki zajmował się programowaniem, Maciej Filipow stworzył muzykę, modele 3 D oraz nagrania dźwięku, ja odpowiadałam za cały projekt i montowałam filmik końcowy, a Paweł Czub to game i level designer, oraz modele 3 D. Pomagała nam jeszcze Anna Krzeszewska - robiła grafiki i animacje 2D. Oryginalnym elementem naszej gry było to, że awatarem gracza była dusza zmierzająca na obrzęd dziadów przez zakamarki swojej pamięci. Przejście gry było równoznaczne z odbyciem metafizycznej, emocjonalnej podróży po życiu bohaterki.

Gratulujemy!

 

Feedback