Fundacja - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA została założona w 2004 roku w celu prowadzenia działalności kulturalnej i edukacyjnej związanej ze sztukami audiowizualnymi.

Od 2005 do 2011 roku była organem prowadzącym Warszawską Szkołę Filmową. Od 2011 szkoła filmowa jest uczelnią wyższą, a Fundacja jest organizatorem wydarzeń kulturalno-oświatowych.

LATERNA MAGICA jest organizatorem kursów, warsztatów i szkoleń związanych ze sztuką i techniką filmową. We współpracy z Warszawską Szkołą Filmową regularnie organizuje warsztaty operatorskie i montażowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Od 2012 roku jest współorganizatorem Festiwalu dla Scenarzystów Script Fiesta.

Fundacja regularnie współpracuje z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Filmoteką Szkolną, Narodowym Centrum Kultury i innymi instytucjami kultury w Warszawie i w Polsce.

Od 2015 roku Fundacja prowadzi Kino Elektronik, które po ponad dekadzie od zamknięcia, udało się przywrócić na mapę Warszawy.

 

Kontakt:

Ewa Maria Szczepanowska
ewaszczepanowska@szkolafilmowa.pl
887 - 555 - 102

_________________________

Informacje o przetargach i zaproszenia do składania ofert

 

 

 

 

Zaloguj się:

Warszawska Szkoła Filmowa ul. Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa info@szkolafilmowa.pl
[CZYTAJ WIĘCEJ]
Feedback