Filmowcy z aż 5 kontynentów wybrali naszą Uczelnię! - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Aż 10 tysięcy kilometrów - lądem, na wodzie, w powietrzu - pokonał mieszkaniec Demokratycznej Republiki Konga, który zdecydował się na studia w szkole Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy. Nie jest wyjątkiem. W Warszawie zamieszkają młodzi artyści z 5 kontynentów.

Warszawska Szkoła Filmowa uruchomiła innowacyjny kierunek kształcenia: Międzynarodowe Studia Kreacji Multimedialnej. Nad Wisłą spotkają się obywatele m.in. Stanów Zjednoczonych, Libanu, Hondurasu, Turcji, Iranu. Wszystko za sprawą oferty edukacyjnej, która przygotuje studentów, zarówno do pracy na planie filmowym, jak i w branży twórców gier komputerowych. Definicja słowa „film” ulega ciągłej zmianie. Sztuka filmowa to już nie tylko kamery, światło, ale także komputerowe efekty specjalne czy przekazywanie ruchów aktorów postaciom z bajek. Świat filmu i gier wideo wzajemnie się przenikają.

Co ciekawe, zajęcia nie rozpoczną się w październiku. – W ramach projektu uruchomiliśmy tzw. szkołę letnią, by kandydaci mogli się nawzajem poznać i wyrównać poziom wiedzy. Przygotowaliśmy specjalistyczny program zajęć nastawiony na praktykę. Wszystkie zajęcia odbywają się w plenerach województwa mazowieckiego tłumaczy opiekun studiów międzynarodowych Małgorzata Janczak. Międzynarodowy kurs filmowy wystartował we wrześniu, potrwa trzy tygodnie i jest dla uczestników bezpłatny, dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich.

Wykładowcy i nowi studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej zamieszkali w Jachrance (gm. Serock). - Mamy bardzo duże doświadczenie w pracy ze studentami zagranicznymi. Veronica Andersson, która kształci się u nas od dwóch lat, ma szansę na nagrodę podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni. Takich przykładów jest więcej – mówi Kanclerz dr Maciej Ślesicki. Za rekrutację kandydatów z całego świata odpowiedzialny był między innymi reżyser Marek Brodzki. Wykładowca uczelni filmowej był bliskim współpracownikiem Andrzeja Wajdy, m.in. przy filmach „Powidoki”, „Zemsta”.

Czytaj więcej: "International Multimedia Creation Studies"


 

    

International studies in English language are co-financed by the European Social Fund as part of the Operational Programme "Knowledge Education Progress 2014-2020. Project: " International multimedia creation studies as the answer to the needs of the employment market of the present". Financing will be provided for 32 students, 16 for each specialisation.

Feedback