Film naszej reżyser w konkursie Festiwalu "Dwa Brzegi" - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Sukces młodej reżyser Warszawskiej Szkoły Filmowej. Film pt. "Napis" Joanny Szymańskiej ma szansę na nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych podczas Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym. "Napis" jest jest dziełem trójki Absolwentów Warszawskiej Szkoły Filmowej: Joanny Szymańskiej (reżyser), Heleny Tyszkiewicz (kierownik produkcji) oraz Łukasza Falkowskiego (montaż). 

Do konkursu kwalifikowane są filmy trwające do 35 minut – fabuły, dokumenty, animacje, filmy eksperymentalne – wyprodukowane w 2016 lub 2017 roku. - W tym roku konkurs zmienia formułę. W jury zasiądą nie widzowie festiwalu, lecz filmowcy: Anna Zamecka (reżyserka nagradzanego na światowych festiwalach dokumentu „Komunia”), Marcin Koszałka (wybitny operator, dokumentalista oraz reżyser „Czerwonego pająka”) i Maciej Dejczer (zdobywca nagrody Europejskiej Akademii Filmowej za „300 mil do nieba”) - czytamy na oficjalnej stronie festiwalu. "Napis" to krótkometrażowy obraz oparty na wątkach sztuki scenicznej z 2004 roku autorstwa francuskiego dramaturga Geralda Sibleyrasa. Tekst nominowanej do najbardziej prestiżowej francuskiej nagrody dla twórców teatru – Moliera. Akcja filmu rozgrywa się w hermetycznej społeczności jednej z wielkomiejskich kamienic. Do takiej eleganckiej kamienicy wprowadzili się nowi lokatorzy – Zarębscy. Pewnego dnia Zarębski wraca z pracy i zauważa w windzie napis - obraźliwy napis skierowany bezpośrednio do niego. Postanawia to wyjaśnić. Towarzyszymy Zarębskiemu w podróży przez kamienicę zaludnioną przedziwnymi typami.

"Napis" zostanie pokazany 4 sierpnia 2017 roku o godz. 10:00 w Małym Kinie. Zapraszamy!

Feedback