Efekty specjalne, plan filmowy, kreacja gier. Współpraca - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

Apetyt na Warszawską Szkołę Filmową

 Każdy, kto w ostatnią sobotę wpadł na kampus przy Zajączka 7, mógł poczuć się jak student Warszawskiej Szkoły Filmowej. Co to znaczy? Jak przekonywali podczas Dnia Otwartego nasi studenci, życie i nauka w tej szkole to jak wejście na plan filmowej produkcji. Więc zespół, współpraca, synergia i kino.

Kino to patrzenie w gwiazdy - dlatego sam środek patio, głównej sceny Dnia Otwartego, zajmował kosmonauta, student II roku aktorstwa, zawieszony na tle green screenu, który w postprodukcji stanie się kosmiczną otchłanią. Ta scena magnetyzowała każdego, kto wszedł na teren patio. I była dobrym początkiem podróży po Warszawskiej Szkole Filmowej.

 
     
 Ponad 90 osób zapisało się na konsultacje ze wszystkich kierunków nauczania WSF - ale przyszło znacznie więcej. Nasi goście spontanicznie brali też udział w wielu warsztatach, m.in.  operatorskich, obiektywowych czy na stoisku gier. Przyglądali się, jak nagrywa się sceny samochodowe i montuje kamery na pojazdach, wraz ze studentami kreacji dźwięku rozkładali dźwięk filmowy na pierwiastki, dołączyli do futurystycznej trupy cyrkowców z planu sceny nagrywanej przez Filmowe Studium Policealne.

 
       
 
       
 
       
 
 

A później zanurzyli się w kinowy mrok, żeby w Kinie Elektronik, które jest częścią Warszawskiej Szkoły Filmowej, popatrzeć na najlepsze studenckie filmy ostatniego roku, te, które dostają się na najważniejsze studenckie - i nie tylko - festiwale świata. W gorący sobotni dzień sala była wypełniona niemal w 2/3, widzowie zadawali pytania młodym twórcom, a ci opowiadali także o tym, jak szkoła zaopiekowała się ich talentem. 

 
     
 

- Czuję się, jakbym już tu był. Najchętniej nie wracałbym do mojego liceum - mówił Szymon, jeden z kandydatów, a Jędrzej Juszczak, student kierunku Tworzenie Gier Wideo zapewniał: - Ta szkoła daje wsparcie, środowisko, networking. I pewność, że po niej masz już właściwie zaplanowaną przyszłość.

 

Rekrutacja trwa. Dołącz do nas! (kliknij!)

 


 

 

Warszawska Szkoła Filmowa - Dzień Otwarty 
12 maja 2018 (sobota) godz. 11.00

 

Ruszyła rekrutacja 2018/2019. Dzień Otwarty Warszawskiej Szkoły Filmowej i Filmowego Studium Policealnego odbędzie się w sobotę 12 maja 2018 roku, o godzinie 11.00. Zapraszamy na inspirujący Piknik Filmowy, podczas którego zaprezentujemy aktualną ofertę edukacyjną naszej uczelni. W programie wydarzenia: prezentacje, konsultacje, warsztaty, a także strefa piknikowa z grillem oraz projekcje najlepszych etiud studenckich!

 

Warsztaty i konsultacje - obowiązuje rejestracja online

Zgłoszenia na warsztaty i konsultacje przyjmujemy drogą mailową do piątku 11. maja na adres promocja@szkolafilmowa.pl

W mailu proszę podać imię, nazwisko i warsztat, w którym chcą Państwo uczestniczyć. Kandydaci mogą zapisywać się na dowolną ilość konsultacji. 

 

Harmonogram:

 


11:00 - 13:00
Kosmonauta w stanie nieważkości, czyli magia kina od kuchni - warsztatowy plan filmowy z wykorzystaniem efektów specjalnych.


12:00 - 13:00
Jak filmować ujęcia w jadącym aucie - warsztat pracy z gripem


12:00-13:00
Konsultacje z Wykładowczynią Barbarą Pawłowską która opowie o specyfice studiów w Warszawskiej Szkoły Filmowej, o kierunkach nauki, o zasadach panujących w szkole, o egzaminach (nie tylko wstępnych), a przede wszystkim odpowie na wszystkie pytania.


11:00-12:30
Konsultacje portfolio fotograficznych z profesorem Protem Jarnuszkiewiczem

12:00 - 13:00
Warsztaty aktorskie z Julią Bui


18:00-19:00
Konsultacje portfolio fotograficznych z Lidią Popiel


12:30 - 14.00
Portret – jaki obiektyw wybrać? Wykorzystanie i charakterystyka obiektywów ze studentką realizacji obrazu filmowego


13:00-14:30
Warsztat w studio dźwiękowym z wykładowcą Konradem Beliną Brzozowskim14:00-15:00
Wykład „Czym jest filmoznawstwo – na przykładach” prowadzony przez Andrzeja Kołodyńskiego


15:00 -16:00
Produkcja filmowa i telewizyjna - wykład Michała J. Zabłockiego

 

13.00 - Kino Elektronik - PRZEGLĄD FILMÓW WARSZAWSKIEJ SZKOŁY FILMOWEJ 

10.00 - Plan filmowy videoklipu realizowanego przez aktorów Filmowego Studium Policealnego

 

  

  


Trwa rekrutacja. Poznaj ofertę Warszawskiej Szkoły Filmowej (kliknij!)

 

Studia licencjackie:

Kreacja Dźwięku: Film, Tv, Gry

Reżyseria ( rozmowy kwalifikacyjne - 16 czerwca )

Aktorstwo ( rozmowy kwalifikacyjne -17 czerwca  )

Realizacja Obrazu Filmowego ( rozmowy kwalifikacyjne - 16 czerwca )

Reżyseria i Produkcja Gier Wideo

Fotografia

Montaż

Produkcja

Filmoznawstwo Praktyczne

 

Studia Międzynarodowe

 

Podyplomowe:

Reżyseria 

 

Kursy:

Reżysersko- operatorski

Montażu

 

 

 

Feedback