Dyplom z Bitaminą - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

   Teledysk do utworu „Pytanie do niej” muzycznego tria Bitamina promuje dyplom Kacpra Wójcickiego (operator kamery w „Diversion End”), studenta Wydziału Operatorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej. Film w reżyserii naszego absolwenta Arkadiusza Bartosiaka („Gintrowski”, „Delegacja”) już teraz jest porównywany do dzieł Wesa Andersona.Czy słusznie? Przekonajcie się sami.


Pytanie do niej” - Bitamina. Kalejdoskop Records.

   „Stacja” to utrzymana w ironicznym tonie historia dwóch braci i ich chorego ojca, a także trzech bażantów, myśliwego, aptekarki, miejscowego macho, strzelby i sprawczyni niemałego zamieszania, czyli niebieskookiej Marioli. Czy życie głównego bohatera Klemensa ma szansę się zmienić, kiedy zainteresuje się nim lokalna piękność?

   K-Mag napisał (link do pełnego artykułu): „Piękne i subtelne zdjęcia Kacpra Wójcickiego dodają całości wyjątkowego klimatu. Obraz utrzymany w klimacie filmów Wesa Andersona, opowiada historię braci opiekujących się chorym ojcem.”

   W rolach głównych wystąpili: Konrad Wosik, Marianna Zydek, Stanisław Cywka i Konrad Szymański, a także Roland Nowak i Jakub Ulewicz.
   Ostatni klaps padł we wrześniu ubiegłego roku i film obecnie znajduje się w postprodukcji. „Stacja” została sfinansowana z prywatnych środków Kacpra Wójcickiego przy wsparciu Warszawskiej Szkoły Filmowej i Urzędu Miasta w Kwidzynie, Projekt możecie wesprzeć na portalu PolakPotrafi.pl.


Arkadiusz Bartosiak - absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zdobywca nagrody „Society Humanitarian Award” na Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago, a także wyróżnienia za nowatorsko zrealizowany, wykorzystujący komunikację internetową, portret podwójnego życia współczesnej Weroniki na Festiwalu Filmowym „Lato z Muzami”. Reżyser filmów „Delegacja”, „Powroty”, „Klej” oraz „Gintrowski”.

Kacper Wójcicki – student Wydziału Operatorskiego, autor zdjęć do filmu „
Diversion End” będącego opowieścią o silnej, męskiej przyjaźni drobnego złodziejaszka i policjanta, wystawionej na próbę przez jedną kobietę. Chcąc uporządkować swoje sprawy wyruszają w drogę prze dystopijną Nową Warszawę.

 

 

Feedback