"DIVERSION END" – pokaz filmu i spotkanie z twórcami - Warszawska Szkoła Filmowa, akademia, gimnazjum, liceum, kursy filmowe Warszawa

2 sierpnia o godz. 20:00 zapraszamy na specjalny pokaz nagrodzonego w Koszalinie filmu Absolwentów Warszawskiej Szkoły Filmowej –  DIVERSION END. Wydarzenie odbędzie się w kinie Elektronik. Po projekcji porozmawiamy z twórcami. Naszymi gośćmi będą Dagmara Brodziak, Michał Krzywicki i Łukasz Suchocki. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie kina oraz on-line.

Projekt jest hołdem dla kina lat 90. XX oraz pulpowych filmów klasy B. Opowiada o nieśmiałym złodziejaszku – Olegu – nieudolnie próbującym sprostać wymagającym potrzebom seksualnym swojej kobiety, typowej femme fatale. Oleg, chcąc zabawić się z nią na jej sposób pożycza od swojego kumpla policjanta broń. Podczas zabawy pistolet wypala i kobieta umiera. Oleg i Blaz mają teraz problem, który muszą rozwiązać. Na ich drodze stają dwie prostytutki, które tylko pogarszają ich sytuację. Z każdą godziną sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli. Historia ma miejsce neonowej wersji Warszawy, stolicy Polski, która nie przypomina miasta, które znamy dziś.

Nagrody i Festiwale:


New Generation Award – Festiwal Młodzi i Film, Koszalin 2017
INTERNATIONAL FILMMAKER FESTIVAL OF WORLD CINEMA LONDON 2017 – Best Supporting Actor Award – Andres Faucher

Marseille Web Fest 2017 Official selection
Bilbao Web Fest 2017 Official Selection

Feedback